Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uwalniamy więźniów czwartego piętra

28.02.2022
Autor: rozmawiał Mateusz Różański, transkrypcja: Agnieszka Sobecka
Grafika zajawiajaca rozmowę Mateusza Różańskiego z cyklu "Z każdym o wszystkim". Jej centralnym elementem jest grafika Funduszu Dostępności, przedstawiająca mężczyznę na wózku w windzie. Na grafice są loga Banku Gospodarstwa Krajowego i Programu Dostępność plus

- Często słyszy się historie tak zwanych więźniów 4 piętra. Wiele osób wokół ma wśród sąsiadów czy w rodzinie osoby, które są takimi więźniami, czyli ze względu na braku windy w budynku często przez wiele dni, wiele miesięcy w ogóle nie opuszczają swojego mieszkania – mówi Agnieszka Anioł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przybliża także działanie Funduszu Dostępności, którego celem jest finansowanie za pomocą niskooprocentowanych pożyczek likwidacji barier architektonicznych, w tym instalacje wind, m.in. w budynkach mieszkalnych.

 

Posłuchaj podcastu – rozmowy o Funduszu Dostępności

Transkrypcja podcastu

Transkrypcja podcastu jest dostępna pod linkiem na portalu Niepelnosprawni.pl.

Cykl podcastów „Z każdym o wszystkim”

Rozmowy na tematy kontrowersyjne, budzące emocje, ale przede wszystkim ciekawe i ważne dla każdego. Goście Mateusza Różańskiego, dziennikarza magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, łamią tabu i pokazują rzeczywistość daleką od stereotypów. Dzielą się swoją wiedzą, a trudne często doświadczenia potrafią przekuć w działania, dzięki którym świat staje się choć trochę lepszy. Do tej pory w ramach cyklu ukazały się:

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarz

  • A wy dalej swoje....
    Dynia
    01.03.2022, 10:54
    Przykre to, że Integracja nie rozumie, że spółdzielnie nie chcą brać pożyczek. Moja spółdzielnia nie chce nawet o tym słyszeć. Od likwidacji barier architektonicznych był zawsze PFRON. Niestety często odmawia dofinansowania tworząc sztuczne problemy. Od 5 lat walczę z nimi wszystkimi i już nie mam siły. I odpowiedź zawsze ta sama z obu stron: jeśli mi się nie podoba to mogę się wyprowadzić. Tak REALNIE wygląda likwidacja barier architektonicznych w Polsce.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas