Przejdź do treści głównej

Dział - Niepełnosprawni TV

Krzysztof Chwalibóg. Poznaj najlepszego architekta 2021 roku z konkursu Lider Dostępności

Krzysztof Chwalibóg otrzymał nagrodę statuetki w kat. Architekt/urbanista w konkursie Lider Dostępności 2021. Architekta charakteryzuje nieszablonowe i wartościowe spojrzenie na tworzone budunki.

Tegoroczny laureat jest jednym z pionierów projektowania uniwersalnego w Polsce, a także wieloletnim prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Był inicjatorem powołania w 1996 r., a następnie przewodniczącym, Polskiej Rady Architektury. Zasiadał też m.in. w Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej i Radzie Dostępności Urzędu Transportu Kolejowego. Wraz ze swoją małżonką, Bożenną Turant-Chwalibóg zainicjował konkurs Międzynarodowej Unii Architektów „Przestrzenie przyjazne i dostępne”.

Jest także znany z aktywnego działania na rzecz dostępności architektonicznej za granicą m.in. w Turcji, gdzie stworzył projekt koncepcyjny ośrodka rehabilitacyjno-rekreacyjnego dla osób z niepełnosprawnością w mieście Mahmutlar, i w Chinach, gdzie otrzymał honorową profesurę Uniwersytetu Architektury i Technologii w Xi’an.

Wśród jego najważniejszych dokonań warto wymienić szereg audytów dostępności obiektów użyteczności publicznej, w tym m.in. Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Premiera, Belwederu i Kancelarii Prezydenta, a także projekt i realizację dostępności Sejmu RP. Za swoje zasługi Krzysztof Chwalibóg był wielokrotnie wyróżniany, m.in. w 2012 r. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 


Organizator

Logo Integracji. Przejdź do strony organizatora

 

Współorganizator

logo Towarzystwa Urbanistów Polskich

 

Honorowy Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Logo Prezydenta RP - granatowy napis

 

Partner instytucjonalny

Logo PFRON      napis: Projekt współfinansowany ze środków PFRON

 

Patroni medialni

logo Jedynka

Logo Architektura Murator                     logo EurobuildCEE

logo Property Design                   logo portalu Propertynews.pl

Logo Urbnews                    logo architektura i biznes

 

logo magazyn Miasta                    logo Builder

 

Logo Niepelnosprawni.pl


 

Starsze filmy

Prawy panel

Wspierają nas