Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

To jedyna taka akcja w Polsce

14.10.2014
Autor: Monika Kamińska
Źródło: projekt "Mobilność dla Mateusza"

Fundacja Integracja wspólnie z Peugeot Polska i Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych Kierowców SPiNKa realizują projekt „Mobilność dla Mateusza”, będący częścią programu Peugeot Bez Barier. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na adaptację samochodu dla Mateusza Puszkarskiego – niepełnosprawnego byłego panczenisty.

Mateusz był wyczynowym sportowcem, miał na swoim koncie wiele sukcesów m.in.: srebro na Mistrzostwach Polski Juniorów w Wieloboju, złoto w drużynie na Mistrzostwach Polski Seniorów, wielokrotne zwycięstwa w Pucharze Polski. Jego życie dramatycznie zmienił wypadek. Siedem lat temu podczas skoku do wody doznał urazu przerwania rdzenia kręgowego i od tamtej pory jeździ na wózku inwalidzkim.

Projekt „Mobilność dla Mateusza”

Mateusz ma dziś 29 lat i wielkie marzenie o samodzielności. Ta szansa może się przed nim otworzyć za sprawą projektu „Mobilność dla Mateusza” i organizowanych w jego ramach dwóch akcji, które pomogą zebrać pieniądze na adaptację samochodu.

Pierwszą z nich jest projekt o nazwie #Bezbarier – multimedialny przewodnik, który jest dostępny na platformie Polakpotrafi.pl. Jego celem będzie pokazanie jak wyglądają  polskie drogi z perspektywy kierowcy z niepełnosprawnością.

Mateusz Puszkarski lata w tunelu aerodynamicznym
Lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot, miał pokazac, że nie ma barier, których nie dałoby się przełamać, fot. projekt „Mobilność dla Mateusza”.

Równolegle od połowy października do końca roku na platformie charytatywni.allegro.pl będą prowadzone licytacje specjalnych przedmiotów, z których dochód zasili konto Fundacji Integracja, zbierającej pieniądze na adaptację auta dla Mateusza. Do wylicytowania będą m.in. strój sportowy kolarki Sylwii Rekowskiej z projektu Osiem59, rowery Peugeot, a także kombinezon jednego z panczenistów z Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Jak możesz pomóc?

Aby wesprzeć Mateusza można już dołączyć do projektu na platformie Polakpotrafi.pl, a od połowy października wylicytować jeden z przedmiotów na charytatywnych.allegro.pl lub wpłacić bezpośrednio pieniądze na specjalne konto Fundacji Integracja poświęcone projektowi:

Nr konta: 13 1370 1037 0000 1706 4021 2502
Adresat: Fundacja Integracja, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa,
Tytuł przelewu: Bez Barier

Zapraszamy do wsparcia akcji. Razem możemy więcej!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas