III Forum Amputacji już w październiku w Krakowie!
23.09.2022
W dniach 14-15 października w Krakowie odbędzie się III edycja Forum Amputacji, czyli konferencji naukowo-szkoleniowej poświęconej w całości zagadnieniom związanym z kompleksową opieką nad osobami po amputacji kończyn. Udział w wykładach jest bezpłatny. W ramach wydarzenia przygotowano także szkolenie z psychologiem.
Do kogo skierowana jest konferencja?
Konferencja skierowana jest do szerokiej grupy: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, techników ortopedów, psychologów, studentów i przedstawicieli innych zawodów, którzy w swojej pracy mają lub będą mieli do czynienia z pacjentami po zabiegu amputacji. Organizatorzy zapraszają do udziału także osoby po amputacji, w tym po mastektomii, oraz ich rodziny i opiekunów.
Od pierwszej edycji wydarzenie stało się okazją do wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów na dalszy rozwój naukowy i praktyczny. Wszystko po to, aby w rzeczywistości XXI wieku, gdy wciąż wykonuje się zbyt dużo amputacji, podjąć wyzwanie poprawy jakości życia pacjentów. W tym roku konferencja zostanie zorganizowana pod hasłem “Po pierwsze – profilaktyka”.
- Kontrowersyjny temat o profilaktyce w amputacjach... Czy rzeczywiście można im jakoś przeciwdziałać? Tegoroczne Forum przybliży nam najnowsze światowe standardy leczenia choròb cywilizacyjnych. Dodatkowo przyjrzymy się profilaktyce przeciążeń układu mięśniowo-szkieletowego po utracie kończyny. Ważnym tematem będzie profilaktyka nowotworòw piersi oraz rehabilitacja po zabiegu mastektomii – tłumaczy dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione, kierowniczka naukowa konferencji.Prelegenci i tematy konferencji
W roli prelegentów wystąpią wybitni specjaliści z Polski oraz Stanów Zjednoczonych, których wiedza i doświadczenie w pracy z osobami amputowanymi zapewnią wysoką jakość merytoryczną konferencji.
Tematy, które zostaną poruszone na Forum dotyczą zarówno międzynarodowych standardów związanych z samym zabiegiem amputacji, możliwych komplikacji po zabiegu, ale również działań profilaktycznych dla tej grupy pacjentów, które może wdrożyć już lekarz rodzinny. Eksperci opowiedzą także o problemach związanych z bólami kręgosłupa, przeciążeniami czy upadkami u osób po amputacji.
Dodatkowo wykłady zostaną wzbogacone o obszar dotyczący profilaktyki raka piersi oraz postępowania po mastektomii – stosowania drenażu limfatycznego, prawidłowego bandażowania oraz niezbędnej rehabilitacji.Informacje organizacyjne
Część wykładowa jest bezpłatna i odbędzie się 14 października. 15 października na chętnych czeka szkolenie „Sytuacja psychologiczna osoby po amputacji części ciała”, na które obowiązują bilety wstępu.
Komentarze
-
atbvakajod
30.09.2022, 13:40 -
ilanurenow
30.09.2022, 13:24 -
orehaya
30.09.2022, 13:12
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz