Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pobili, bo zwrócił im uwagę. Jest akt oskarżenia

03.11.2014
Źródło: tvn24.pl

Jak podaje portal tvn24.pl łódzka prokuratura wysłała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko dwójce młodych osób, które w maju tego roku pobiły w autobusie niewidomego mężczyznę. 19-latek i jego o rok młodsza dziewczyna przyznali się do winy tłumacząc, że byli pod wpływem alkoholu. Grożą im 3 lata wiezienia.

Do zdarzenia doszło 6 maja, około godz. 16:00 w autobusie linii 57. Grupa młodych ludzi dwóch chłopaków (19 i 14 lat) i dwie dziewczyny (19 i 16 lat) zaczęło zachowywać się wulgarnie. Agresywnie zachowującym się nastolatkom zwrócił uwagę 36-letni Marcin Kaczorowski, osoba niewidoma. To rozsierdziło młodych ludzi, którzy zaczęli wyzywać, a następnie uderzać mężczyznę. Całe bulwersujące zajście zarejestrowały kamery zainstalowane w miejskim autobusie.

- Para przyznała się do winy. Podczas śledztwa oboje wyrażali ubolewanie, że dopuścili się przestępstwa. Teraz grozi im do 3 lat więzienia - mówi tvn24.pl Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Piotr J. i Patrycja P staną przed sądem z wolnej stopy. W ramach środka zapobiegawczego śledczy wyznaczyli im dozór policyjny - para musi się meldować na policji 5 razy w tygodniu. Śledczy przewidują, że młodzi chuligani trafią za kratki.

Przeczytaj cały artykuł na: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas