„Ciche godziny” na pływalni miejskiej? Tak!
#Neuroróżnorodni wprowadzają realne zmiany. Od dziś (tj. 23.03.2023r.) na Pływalni miejskiej „WODNIK 2000” w Grodzisku Mazowieckim obowiązują tzw. ciche godziny. Wprowadzenie tej zmiany ma ułatwić życie osobom w spektrum autyzmu i ich rodzinom.
Kampania społeczna
W poniedziałek 20 marca wystartowała kampania społeczna #Neuroróżnorodni, której głównym celem jest podniesienie społecznej świadomości nt. spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera, ale także obalenie mitów związanych z neuroróżnorodnością i wprowadzenie realnych zmian.
- W badaniach czytamy, że 69% osób w spektrum autyzmu jest dyskryminowanych, a 86% badanych przyznaje, że nie zna miejsc dostosowanych do potrzeb osób w spektrum autyzmu. My to zmieniamy i razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki jako pierwsi w województwie mazowieckim i drudzy w Polsce wprowadzamy „ciche godziny” – mówi Karolina Roztocka, liderka kampanii społecznej Neuroróżnorodni.
Klienci Pływalni miejskiej WODNIK 2000 będą mogli skorzystać z obiektu podczas cichych godzin w każdą sobotę od 18:00 do 20:00 oraz w każdą niedzielę od 8:00 do 10:00.
- Zarówno w holu, jak i na płycie basenu zostanie wyłączona muzyka. Nie będą włączane także dysze wodne na małym basenie, co znacznie zmniejszy hałas – mówi Mariusz Smysło, Dyrektor OSiR Grodzisk Mazowiecki. Jesteśmy otwarci na zmiany i wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców w spektrum autyzmu, ale nie tylko, z tej zmiany skorzystają także osoby wrażliwe sensorycznie oraz wszyscy klienci pływalni, którzy cenią sobie ciszę i spokój – dodaje Mariusz Smysło.
Więcej o zmianach na Facebooku OSiR Gminy Grodzisk Mazowiecki.
Więcej o #Neuroróżnorodnych na Facebooku Przedszkole SOSENKI.
Przewodnik po neuroróżnorodności dostępny tu: Przewodnik
O kampanii społecznej
Kampania społeczna #Neuroróżnorodni realizowana przez Przedszkole SOSENKI z Grodziska Mazowieckiego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Grodzisk Mazowiecki. Głównym celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera wśród lokalnej społeczności.
Zadaniem #Neuroróżnorodnych jest wprowadzenie realnych zmian w gminie, które będą realizowane poprzez działania kampanii.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz