Licealista organizuje konferencję poświęconą zmianie postrzegania OzN. Powód? Chce obalić mity związane z niepełnosprawnością
10 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport odbędzie się konferencja poświęcona zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem wydarzenia jest Juliusz Zgliński – uczeń liceum, działacz na rzecz równości, który sam zmaga się z niepełnosprawnością ruchową.
Głos środowiska
Konferencja jest skierowana głównie do osób decyzyjnych w oświacie i służbie zdrowia, rodziców osób z niepełnosprawnościami i ich samych, jak również przedsiębiorców poszukujących nowych pracowników. Jej celem jest przełamywanie stereotypów i zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Podczas wydarzenia wystąpią prelegenci z różnych środowisk, wśród nich: Samuel Tokarski, Przemysław Burmer, Szymon Karwasz, Marcin Banaszkiewicz, Julia Małecka, Joanna Środa, Marcin Fidler, Magdalena Bujakowska, Magdalena Brdej oraz Maciej Kawecki. Konferencję poprowadzi Paulina Patro.
- Od pierwszego roku życia sam zmagam się z niepełnosprawnością ruchową. Niemal od samego początku swojej edukacji, doświadczam z tego powodu przykrości. Od jakiegoś czasu zacząłem głośno mówić na ten temat, a teraz postanowiłem zorganizować konferencję. Chciałbym przełamać tabu dotyczące niepełnosprawności i uwrażliwić innych na problemy OzN – mówi Juliusz Zgliński, 16-letni licealista, organizator konferencji.
- Tyle się teraz mówi o równości i akceptacji, a w tym obszarze wciąż jest wiele niedomówień i nieporozumień. Trzeba rozpocząć zmianę już teraz, a najlepiej rozpocząć ją od ludzkich serc. Wierzę, że razem ze mną oraz innymi Prelegentami powiecie TAK dla ludzi z niepełnosprawnością – dodaje.
Wszyscy występujący prelegenci zrzekli się wynagrodzenia, a sam udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji pod adresem: https://powiem-tak.pl/.
Partnerem strategicznym wydarzenia jest hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Integracja oraz portal Niepelnosprawni.pl
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz