Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

XXI konferencja Kurs na HR – Nowa Epoka HR: uwolnij niewykorzystany potencjał

06.10.2023
Autor: inf.prasowa, fot. Pixabay
karteczki samoprzylepne spinacze długopis leżą

Różnorodność rynku pracy, cudzoziemcy, generacje, kobiety, osoby z ukrytą niepełnosprawnością, sztuczna inteligencja, analityka w HR, jak odkryć i uwolnić ich potencjał? To pytanie, na które odpowiedź poznamy już 19 października br. w trakcie kolejnej – XXI edycji bezpłatnej konferencji Kurs na HR. Jej organizator – Grupa Progres – wspólnie z zaproszonymi gośćmi i uczestnikami poruszy szereg kluczowych tematów i przywita nową epokę w HR. W programie spotkania z wybitnymi ekspertami i praktykami rynku, wykłady, prezentacje, dyskusje i debata. Wydarzenie odbywa się w formie online, a to oznacza, że można oglądać je i brać w nim aktywny udział z każdego zakątka świata.

Polski rynek pracy

Polski rynek pracy ma swojego Świętego Graala, mimo że wiele firm już go odnalazło, to nadal nie wykorzystujemy tkwiącej w nim mocy. A jest co odkrywać, bo potencjał grup nie do końca zaktywizowanych zawodowo i nowoczesnych narzędzi, które pomogą to zrobić, jest ogromny. Niestety spora część prowadzących firmy marnuje go, bo obawia się otworzyć na nowe możliwości lub nie wie, jak efektywnie z nich skorzystać. Nie zauważają jednak, że jeśli tego nie zrobią, zostaną o kilka dużych kroków za konkurencją, a z czasem nie nadrobią już tej odległości.

XXI edycja konferencji Kurs na HR w formie online – zaplanowana na 19 października 2023 r. – poruszy kluczowe kwestie nowoczesnego HR, z którymi codziennie mierzy się wielu z nas. Często idą one w parze z obawą o przyszłość i jednoczesną chęcią rozwoju hamowaną przez stereotypowe myślenie, brak odpowiednich rozwiązań oraz ostrożność firm w podejmowaniu wizjonerskich i odważnych decyzji. Spróbują temu zaradzić wybitni praktycy rynku – przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, naukowcy, eksperci i goście specjalni. W trakcie nadchodzącego wydarzenia skupią się oni m.in. stereotypowym myśleniu o cudzoziemcach, międzynarodowym oraz zróżnicowanym miejscu pracy i roli, jaką w tym obszarze odgrywają środowiska biznesu, nauki i samorządu. Podpowiedzą też jak wspomagać ich tworzenie.

Opowiedzą na pytania, jak skutecznie zarządzać pracą młodych talentów z pokolenia Z i jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy. Wyjaśnią, czym jest ukryta niepełnosprawność i co mogą zrobić przełożeni, żeby wspierać osoby, które jej doświadczają. Rozważą również, czy sztuczna inteligencja faktycznie jest zagrożeniem i oznacza utratę etatu, a może jednak daje szansę na zawodowy rozwój. Na zakończenie sprawdzą HR-owe KPI, przeanalizują kwestię kosztów utraty pracowników i ich wynagrodzeń. Odpowiedzą też na kilka ważnych pytań tj. czy Polacy potrafią rozmawiać o pieniądzach? Jak argumentują podwyżki i skąd biorą dane o pensjach i ich wysokości? Czy rozróżniają brutto od netto oraz czy wiedzą coś o kosztach zatrudnienie ponoszonych przez przełożonego?

Agenda wydarzenia

  • 9:00 – Rozpoczęcie konferencji

Prelekcje – Część I

  • 9:10 – 9:40

Temat: Pokolenie Z na rynku pracy — jak zarządzać nowymi talentami

Prelegent: Profesor Michał Kaczmarczyk – Politolog, medioznawca, specjalista w zakresie zarządzania, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu

  • 9:40 – 10:10

Temat: Obalamy stereotypy o cudzoziemcach — praca w zróżnicowanym miejscu pracy

Prelegentka: Magda Dąbrowska – Wiceprezeska Grupy Progres

  • 10:10 – 10:50

Temat: Widzialni czy niewidzialni w miejscu pracy

Prelegentka: Katarzyna Kaczmarek – Liderka ds. Różnorodności, Równego Traktowania i Kultury Przynależności w IKEA Retail Polska

Debata

  • 10:50 – 11:55

Temat: Różnorodność w miejscu pracy rola biznesu, nauki i samorządu

Paneliści:

Dora Mołodyńska-Küntzel – Wykładowczyni Intercultural communication na Uniwersytecie Wrocławskim

Jacek Piechota – Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej

Janusz Miros – Kierownik Operacyjny Rhenus Logistics

  • 11:55 – 12:10 – Przerwa

Prelekcje – Część II

  • 12:15 – 12:45

Temat: Kobiety na rynku pracy

Prelegentki:

Dr Ewa Rumińska-Zimny – Ekonomistka, Ekspertka Europejskiego Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn, wykładowczyni Gender Studies (IBL PAN) i wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet

Alicja Wejdner – Ekonomistka, koordynatorka projektów, współautorka raportu „Kobiety, rynek pracy i równość płac” Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Doktorantka w SGH na kierunku ekonomia

  • 12:45– 13:20

Temat: Sztuczna Inteligencja — szanse i zagrożenia dla HR i innych działów organizacji

Prelegent: Maciej Michalewski – Założyciel i prezes systemu rekrutacyjnego Element, aktualnie pracujący nad wdrożeniem technologii opartych na sztucznej inteligencji w procesach rekrutacyjnych.

  • 13:20 – 13:50

Temat: Liczby i pieniądze w HR

Prelegentka: Anna Morawiec-Bartosik – Analityczka HR, ekspertka Comp&Ben, założycielka HRrebels

  • 13:50 – 14:00 – Zakończenie

Patronami honorowymi wydarzenia zostali: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Wydarzenie wspiera 18 patronów medialnych: HRpolska, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Megapraca.pl, Biznes2biznes, Poradniki.net, Poradnik Pracownika, MBAportal, RIG Katowice, magazyn „Business HUB”, hitpraca.pl, Flexi, Focus on Business, niepelnosprawni.pl, eGospodarka.pl, ladybusiness.pl, niewidzialni.org.pl, bizes24.pl i kadrywpigulce.pl.

Kurs na HR odbędzie się 19 października (czwartek) w formie online, między 9:00 a 14:00. Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązują zapisy. Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie są dostępne na: https://kursnahr.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

Prawy panel

Wspierają nas