niedziela, 26 października 2014 r.
Sport
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130
Strona główna >> Sport >> Aktualności sportowe >> Znana siatkarka walczy z rakiem
SONDA
Z którego z udogodnień wyborczych skorzystasz w nadchodzących wyborach samorządowych?
     
 
NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:
Znana siatkarka walczy z rakiem
Źródło: Super Volley

Ponad 55 tys. zł z licytacji obrazu olejnego pt. „Bitwa o Pekin” autorstwa Rajmunda Nykowskiego zostanie przekazanych na leczenie Agaty Mróz - dwukrotnej mistrzyni Europy i zawodniczki legendarnych „Złotek”. Siatkarka choruje na zespół melodysplastyczny - tzw. stan przedbiałaczkowy.

Na zdjęciu: Agata MrózAgata Mróz od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Obecnie czeka na przeszczep szpiku kostnego.

Siatkarkę wspiera rodzina, przyjaciele i kibice. Mamy nadzieję, że zgromadzone przez nas pieniądze pomogą jej jak najszybciej powrócić do zdrowia - mówi Andrzej Niemczyk, redaktor naczelny magazynu „Super Volley”, który zorganizował licytację obrazu Rajmunda Nykowskiego.

''Bitwę o Pekin'' sprzedano podczas charytatywnego meczu reprezentacji Polski z gwiazdami ligi siatkówki, który rozegrano w Bielsku - Białej.

W licytacji wzięło udział pięć firm. Pracę Nykowskiego nabyła, za 20 tys złotych firma Porsche Polska. Pozostali uczestnicy licytacji postanowili przekazać deklarowaną kwotę na rzecz Agaty. W sumie z licytacji uzyskano 55 tysięcy złotych. 

Agata Mróz-Olszewska jest reprezentantką Polski. Dwukrotnie - w 2003 i 2005 - zdobyła z drużyną złoty medal Mistrzostw Europy. W 2007 roku ze względu na zły stan zdrowia przerwała karierę.

Oprac.: Redakcja
Zdjęcie: Piotr Dłubak

Data opublikowania dokumentu: 2008-01-15, 15.59

Skomentuj na forum Wydrukuj
Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji