Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Najlepszy siatkarz świata pomoże Agacie Mróz

31.01.2008
Źródło: sport.wp.pl

Giba - znakomity brazylijski siatkarz, uważany za największy talent w tej dyscyplinie sportu zadeklarował chęć pomocy chorej na raka polskiej siatkarce Agacie Mróz.

Giba w młodości sam zmagał się z białaczką. Nowotwór w jego przypadku nie był złośliwy. Brazylijczyk pokonał chorobę. Kilka lat później wspólnie z reprezentacją swojego kraju zdobył tytuły Mistrza Olimpijskiego i Mistrza Świata. Teraz  chce wspierać Agatę Mróz.

- Stworzę specjalny fundusz, który zajmie się sprzedażą moich koszulek – informuje  Giba.  - Na każdej będzie oryginalny autograf. Wierzę, że dzięki zebranym w ten sposób pieniądzom, Agata Mróz wyjdzie z tej ciężkiej choroby. Wiem, iż moja oferta to kropla w morzu potrzeb, ale sam chorowałem na białaczkę i moim moralnym obowiązkiem jest pomoc Polce.

Agata Mróz - dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce choruje na zespół melodysplastyczny - tzw. stan przedbiałaczkowy. Od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Czeka ją przeszczep szpiku kostnego. Gdy w środę dowiedziała się o propozycji Giby nie kryła zaskoczenia.

- Jestem zszokowana - przyznała Agata Mróz. - Nie znam osobiście Giby. Nigdy z nim nie rozmawiałam. Tym bardziej cała sprawa mnie zaskoczyła. To niesamowite uczucie, otrzymać pomoc od tak wielkiego sportowca.

Wystawione na sprzedaż koszulki Giby mają kosztować 1000 złotych.

Oprac.: Redakcja

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy masz już nową kartę parkingową dla osoby z niepełnosprawnością, uprawniającą m.in do parkowania na "kopertach"?

Biuletyn