Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wyczynowe wózki dla Garbatych Aniołów

08.02.2008
Źródło: TVP3 Regionalna

''Garbate Anioły'' – drużyna niepełnosprawnych rugbystów z Radomia dostała dwa nowe wózki. Prezent warty 24 tys. złotych ufundował prezydent miasta.

Każdy z wózków kosztował aż 12 tys. złotych, bo jest to sprzęt specjalnie stworzony do uprawiania sportu wyczynowego. Jego konstrukcja ma większą wytrzymałość, a podwozie jest przystosowane do poruszania się po nierównej i grząskiej nawierzchni.

- Jeden z wózków jest defensywny, drugi ofensywny. Wykonane były indywidualnie na wymiar dla dwóch zawodników – informuje Artur Czerwiec, rehabilitant i założyciel drużyny ''Garbatych Aniołów''.

Przekazując sprzęt wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień obiecała, że w tym roku miasto postara się znaleźć pieniądze na zakup kolejnych dwóch wózków.

Drużyna ''Garbate Anioły'' powstała 6 lat temu. Tworzy ją ośmiu niepełnosprawnych mężczyzn w wieku od 22 do 38 lat. Gra w rugby jest dla nich pasją, a także pomaga  odnaleźć w sobie siłę do samodzielnego życia.

- Większość z nich zaczęła samodzielnie jeździć samochodami. Dwóch zawodników wzięło ślub, jeden zostanie wkrótce ojcem. Chłopcy uwierzyli, że można żyć inaczej, a nie siedzieć w domu i myśleć o tym, co im się złego przytrafiło – mówi Artur Czerwiec.

Słowa te potwierdza 38-letni Dariusz Grzegorczyk, jeden z zawodników ''Garbatych Aniołów''. – Pracuję w Warszawie w kancelarii Sejmu, studiuję, dojeżdżam do pracy z Radomia samochodem – mówi z zadowoleniem.

Oprac.: Redakcja

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas