Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Miasto maluchom

25.02.2008
Źródło: Życie Warszawy

Urząd Miasta st. Warszawy chce zobowiązać poradnie pedagogiczne do informowania urzędów dzielnicowych o liczbie wydanych zaświadczeń o niepełnosprawności. Pomogłoby to planować liczbę miejsc dla dzieci w przedszkolach i szkołach integracyjnych.

Jak dotąd rodzice dzieci niepełnosprawnych mają ogromne problemy ze znalezieniem dla nich miejsca w przedszkolu czy szkole. Miejsc w placówkach integracyjnych jest zdecydowanie za mało, a do tego kryteria przyjęć dzieci są niejasne. 

Z relacji rodziców wynika, że często dyrektorzy odmawiają przyjęcia dziecka niepełnosprawnego nawet go nie widząc, już podczas rozmowy telefonicznej. Ursynowskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych napisało w tej sprawie list do prezydent Warszawy, Hanny Gronkiwicz-Waltz.

Stołeczne Biuro Edukacji zgadza się z tym, że miejsc jest za mało. Ale, jak mówi Beata Murawska, miasto stara się zwiększyć ich liczbę. Musi jednak wiedzieć dokładnie jakie jest zapotrzebowanie, ile dzieci niepełnosprawnych mieszka w poszczególnych dzielnicach. Miasto planuje wybudować 2 przedszkola do 2012 roku: na Bemowie i na Ursynowie.

Opracowanie: Agnieszka Szmerek

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas