Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niepelnosprawni.pl mają 5 lat - artykuł archiwalny

26.02.2008

Niemal wszyscy wokół mówią to, co potwierdzają współczesne autorytety, a dodatkowo wykazują badania. Otóż internet jest na pierwszym miejscu jako sposób komunikacji. Ale internet to także dostęp do informacji. Szybki, płynny i wygodny, zaspokajający najprostsze i bardziej złożone ludzkie potrzeby.

Już dzisiaj internet daje możliwość edukacji i pracy, a także staje się źródłem utrzymania – można dzięki niemu zarabiać pieniądze, kupować, sprzedawać, i to bez potrzeby przemieszczania się. Wystarczy internetowe łącze, konto bankowe i aktywna karta kredytowa.

Jeszcze niedawno, żeby cokolwiek załatwić poza domem, organizowałem grono przyjaciół. Oni musieli swój czas zgrać z moimi potrzebami. To zawsze była logistycznie złożona wyprawa: wyjście z domu, wnoszenie i wynoszenie z autobusu, potem wejście i wyście do sklepu czy instytucji... – powtarzał się długi i skomplikowany proces. Teraz prawie wszystko, co wcześniej wydawało się niemożliwe lub trudne do zrealizowania, stało się zdecydowanie prostsze, bo osiągalne poprzez internet.

Dla osób niepełnosprawnych internet jako forma komunikacji i kontaktu ze światem jest wręcz idealny. Jakby specjalnie dla nas wymyślony, dla wszystkich, którzy rzadko wychodzą z domu i nie mają codziennego kontaktu z otoczeniem. Myślę tu nie tylko o osobach z niesprawnością ruchową. Internet doceniają również osoby niewidome, niesłyszące i wszystkie inne, z jakimikolwiek niepełnosprawnościami.

Wiem, że wielu niepełnosprawnych Polaków nie stać jeszcze na kupno komputera i podłączenie go do ciągle drogiego u nas internetu. Większości osób niepełnosprawnych nie stać też na abonament internetowy i nie mają szans na jakiekolwiek szkolenia związane z obsługą komputera. To demaskuje naszą polską rzeczywistość. Już nie chcę przypominać, że w większości krajów Europy Zachodniej jest możliwość internetowego głosowania np. podczas wyborów do parlamentu.

Integracja jednak nie poddaje się. Wiemy, że mimo trudności wiele osób korzysta z internetu. Wiemy, bo widać, jak często jest odwiedzany nasz portal www.niepelnosprawni.pl, który właśnie obchodzi 5. urodziny. Istniejemy dzięki Wam, bo to Wy do niego zaglądacie, czytacie nasz serwis, komentujecie i weryfikujecie informacje... I dzięki Wam, Drodzy Internauci, ciągle uczymy się, jak przygotowywać najlepsze dla Was „produkty informacyjne”.

Teraz, kiedy znamy Wasze potrzeby i oczekiwania, możemy inwestować w przyszłość, to znaczy prowadzić taki portal, który będzie na miarę Waszych oczekiwań i Waszych potrzeb.

Pragnę wszystkim pięknie podziękować, każdemu z ponad 200 tys. internautów, którzy na co dzień korzystają z naszych serwisów. To dla Was są najświeższe zmiany. Już widzicie nowy layout portalu. Będziemy też rozbudowywać redakcję, żebyście mieli na bieżąco, najszybciej jak to jest możliwe, szybkie, pełne i wiarygodne informacje. Postęp w tej dziedzinie i dostępność internetu dla wszystkich to tylko kwestia czasu. Innej drogi nie ma.

Piotr Pawłowski
Redaktor naczelny portalu www.niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • REDACJA INTEGRACI WALCZ LOS NIEPEŁNOSPRAWNYCH WIELKI WKLAD WNIUSŁ SAM REDAKTOR NACZELNY PAN PAWŁOSKI
    inwalida 1 grupy
    10.12.2015, 15:17
    BYLA REDAKTORKA TERAZ POSŁANKA INTEGRACJI MOŻE NIEZAPOMNI LUDZIACH POSZKODOWANYCH PRZES LOSPOMAGAŁA NAPISAC PETYCI DO RZADU WRECZAŁ SAM PAN PAWŁOSKI BYŁEMU PREMIEROWI TUSKOWI CO ZALATWIL TUSK ZADRWIL POSTULATÓW KTÓRE WYLODOAŁY KOSZU NACO WIELKI TRUD CAŁEJ REDAKCJI INTEGRACJIPISZE JAKO INWALIDA 1 GRUPY REDAKTORÓW INTEGRACI i INWLIDÓW SMIEJE SIERZADY OSTATNI PO-PSL JAK NAKAZ OCZYAŁ TUSK DOPROWADZIC DO SRENIEJ UNIJNEJ WSZYSKICH DODATKÓW PIELEGNACYJE i OPIEKUNCZE SKROCI URZYWANIASPRZETU I TANIE LEKI JAK UNI INWALILIDÓW NIESTAC NA WYSOKI STADAR MZYCI ANASZYM KRAJU MOŻE BYŁA POSŁANK AINTEGRACJI PORUSZY TEMATY CO ZROBILI POSŁOWIE NA WÓZKACH SEJMNIE BARDZO DUŻO BYŁA POSŁANKA PiS MAŁGORZATA STRYJSKA WALCZYLA LOS NIEPEŁNOSPRAWNYCH CALEJ REDACJI NALEZA SIE NIWSKI NUKŁONY DUŻO ZDROWIA
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas