Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

SM24.pl - vademecum pacjenta on-line

19.12.2014
Autor: Joanna Adamska
Źródło: inf. prasowa
Logo portalu sm24.pl

Jak radzić sobie z chorobą na co dzień… - takich informacji osobom ze stwardnieniem rozsianym (SM) najbardziej brakowało w pierwszych tygodniach od diagnozy (zadeklarowało tak 55% pacjentów). Odpowiedzią na oczekiwania pacjentów i ich opiekunów, jest uruchomiona właśnie internetowa platforma SM24.pl, przygotowana przy wsparciu wszystkich organizacji pacjenckich.

Dowiedzenie się o przewlekłej chorobie, w tym również o SM, to dla każdego człowieka niezwykle trudne przeżycie. Chory na SM staje w obliczu wielu pytań, na które w większości nie ma prostych odpowiedzi - mówi Izabela Czarnecka, prezes Fundacji NeuroPozytywni, która jest patronem projektu SM24.pl. - Należy pamiętać, że po usłyszeniu diagnozy pacjenci w poszukiwaniu wiedzy na temat SM, objawów tej choroby oraz wskazówek, jak sobie z nimi radzić, sięgają do Internetu. To dla nich także miejsce wymiany doświadczeń i opinii. Dlatego, jak przyznaje Czarnecka niezwykle ważne jest, aby materiały, do których docierają pacjenci były wiarygodne i potwierdzone opinią ekspertów. Taki właśnie cel postawili sobie twórcy portalu SM24.pl.

Co znajdziesz na portalu?

Strona ma dostarczać konkretnych narzędzi, takich jak materiały multimedialne, służące samodzielnemu wykorzystywaniu przez pacjentów, a tym samym sprawniejszemu radzeniu sobie z chorobą na co dzień. - Nie każdy ma możliwość i motywację do tego, aby regularnie korzystać z pomocy specjalisty. Dlatego tak ważne jest, aby nasi pacjenci mogli samodzielnie w domu wykonywać ćwiczenia, które im zalecamy. Stąd pomysł na przygotowanie serii filmików z instruktażem dotyczącym samodzielnej rehabilitacji. – tłumaczy Justyna Żyłka, fizjoterapeutka ekspert portalu SM24.pl.

Każda z sekcji tematycznych została przygotowana we współpracy z ekspertami w danej dziedzinie. Patronat nad portalem objęły organizacje pacjenckie: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundacja NeuroPozytywni, Fundacja Urszuli Jaworskiej oraz kampania „SM – Walcz o siebie”. Aby ułatwić poruszanie się po serwisie pacjentom z różnym poziomem nasilenia objawów SM, portal został wyposażony w nawigację głosową, możliwość dopasowywania rozmiaru czcionki i wersję o wysokim kontraście kolorystycznym, jak również wersję mobilną.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas