Polscy ampfutboliści w ćwierćfinale mistrzostw świata!

05.12.2014
Autor: Adrian Lipiński
Źródło: inf. własna
Polscy amfutboliści w meczu z USA /fot.: Grzegorz Press

Po świetnym meczu polska reprezentacja w ampfutbolu awansowała do ćwierćfinału rozgrywanych w meksykańskim Culiacan mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Nasz zespół wygrał w 1/8 z ekipą Stanów Zjednoczonych 3:1 (1:1). Teraz rywalami polskich piłkarzy będzie Argentyna.

Biało-czerwoni - po dramatycznej porażce z gospodarzami - podeszli do walki z Amerykanami zmotywowani. Już w piątej minucie podopieczni Marka Dragosza cieszyli się z prowadzenia. Do bramki Jankesów strzelił 17-letni Bartosz Łastowski (Gryf Szczecin). To trzecia w turnieju bramka tego zawodnika; wcześniej zdobył dwa punkty przeciwko gospodarzom. Obecnie ma on najwięcej bramek w kadrze (32). Niestety, piłkarze Stanów Zjednoczonych wyrównali jeszcze w pierwszej minucie po rzucie wolnym i mieliśmy remis.

Polscy piłkarze w drugiej połowie spisali się jednak świetnie: strzelili dwa gole, a obie bramki były zasługą piłkarzy klubu Amp Futbol Kraków. W 31. minucie na 2:1 wyprowadził nasz zespół Mateusz Kabała. Amerykanie zagrażali biało-czerwonym w stałych fragmentach gry, jednak w 43. minucie dobił ich trzecią bramką Kamil Rosiek, który w tym roku prezentował się również na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi w paranarciarstwie i parabiathlonie.

Na światowym poziomie

Nasi piłkarze pewnie prowadzili do ostatniej minuty i mogli się cieszyć z awansu do ćwierćfinału.
- Śnimy dalej pięknym snem. Realizujemy marzenia; radość po meczu była niesamowita. I nie chodzi tylko o zwycięstwo, o wynik. Graliśmy w stylu, którego chcieliśmy: ofensywnie, z polotem - mimo żaru lejącego się z nieba. Oddaliśmy mnóstwo strzałów na bramkę, budowaliśmy ciekawe akcje. Rywale, poza stałymi fragmentami gry i indywidualnymi zrywami, nie byli w stanie nam zagrozić, ponieważ również w defensywie spisywaliśmy się doskonale. Mateusz Kabała strzelił dziś bramkę i zaliczył dwie asysty, jednak swoim zwyczajem chcę wyróżnić wszystkich i wszystkim podziękować - skomentował wydarzenia na boisku selekcjoner Polski Marek Dragosz.

Polscy amfutboliści cieszą się z bramki w meczu z USA /fot.: Grzegorz Press

Biało-czerwoni  poprawili już wynik z debiutu sprzed dwóch lat; wówczas zakończyli turniej na miejscu 11.

W piątek o godz. 20.00 rywalami naszych zawodników w walce o półfinał będą Argentyńczycy, którzy pokonali gospodarzy turnieju 3:0.

Włosi za burtą, Haiti wygrywa po karnych

Pewnie po obronę tytułu idą Uzbecy. W czwartek, w swoim czwartym spotkaniu, pokonali Francuzów 3:0. Zwycięzcy "polskiej" grupy, Włosi, w ćwierćfinałowym spotkaniu ulegli po rzutach karnych reprezentacji Haiti (3:4) i odpadli z turnieju. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Z MŚ odpadła również Japonia. Niepokonani w grupie Azjaci ulegli Angoli. Problemów z Niemcami nie mieli Brazylijczycy; zespół z kraju kawy rozgromił Niemcy 10:0.

Wysoki wynik padł również w meczu Rosji z Salwadorem. Sborna strzeliła dziesięć bramek, straciła tylko jedną.