Integracja
INTEGRACJĘ tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Jej działalność zaczęła się 27 lat temu od wydawania skromnego pisma „Integracja”.
INTEGRACJA, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zespołowi profesjonalistów i wysokiej rozpoznawalności marki w środowisku organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, jest obecnie jedną z największych organizacji w Polsce.
Założycielem i wieloletnim prezesem INTEGRACJI był Piotr Pawłowski (1966-2018):
„Postanowiłem stworzyć INTEGRACJĘ, gdy przekonałem się, jak wiele osób nie potrafi poradzić sobie z własną niepełnosprawnością ani odnaleźć swojego miejsca w życiu – mówił. – Podobnie było kiedyś ze mną, gdy dowiedziałem się, że resztę życia spędzę na wózku. Moim celem stało się tworzenie sprzyjających warunków, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym w jak najszerszym wymiarze. Z drugiej strony zauważyłem, że świat osób sprawnych nie do końca rozumie i wie, jak funkcjonują osoby z różnymi niepełnosprawnościami i dlatego zacząłem podejmować działania w tym kierunku”.
Od 2018 roku prezesem Integracji jest Ewa Pawłowska, wcześniej wieloletni członek Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Ukończyła Wydział Pielęgniarski Akademii Medycznej w Lublinie. Przez 26 lat pracowała jako położna specjalistka w Szpitalu Świętej Zofii w Warszawie, zajmując się tam także pacjentkami z różnymi niepełnosprawnościami. W tym czasie brała udział w pracach związanych z dostosowaniem tej placówki medycznej nie tylko pod kątem dostępności architektonicznej, ale i indywidualnego podejścia do pacjentów ze szczególnymi potrzebami. Od 1999 roku jako żona Piotra Pawłowskiego bezpośrednio poznawała bariery, jakie napotykają osoby z niepełnosprawnością w życiu codziennym, również jako pacjenci placówek służby zdrowia w Polsce.
Dowiedz się więcej o Integracji na www.integracja.org
Komentarze
-
Wielka Gała Integracji
22.11.2019, 21:23Jestem osobą po kryzysie psychicznym. Zostałam zaproszona na Wielka Galę Integracji z okazji 25 lecia. To była piękna, wzruszająca uroczystość. Chciałabym zwrócić jednak na coś uwagę. My osoby po kryzysach jesteśmy bardzo wrażliwi na rożne bodźce, szczególnie gdy jest ich dużo i są silne. Trudno mi było więc być na Gali i dotrwać do końca. Piękne światła i muzyka raziły moją wrażliwość. Pogłębia to chorobę i sprawia, że czujemy się komfortowo. Bardzo proszę więc o wzięcie pod uwagę moich słów podczas organizacji kolejnej Galiodpowiedz na komentarz -
opinia mojej choroby
25.02.2019, 14:46jestem osobom niepelnosprawnom od 7 roku zycia mam zasilek staly 175 zl a moja choroba wciaz sie pogarsza .co mam crobic zeby panstwo mi pomogloodpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz