Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Epileptycy trafili do szpitala po ataku hakerów na ich forum

31.03.2008
Autor: tan
Źródło: gazeta.pl

Internetowe forum Fundacji Epileptyków, charytatywnej organizacji, która pomaga chorym na epilepsję, było miejscem ożywionych rozmów na temat choroby. Było do 24 marca, wtedy strona została zamknięta, po ataku hakerów.

Co zaatakowali? Kod html? Konta użytkowników? Nie. Po raz pierwszy w historii hakerzy zaatakowali fizycznie - na forum umieścili animację, która spowodowała silne ataki epilepsji u wszystkich chorych, którzy ją zobaczyli.

Historię opisuje internetowy serwis wired.com: 22 marca na forum pojawił się mechanizm, który - gdy tylko weszło się w odpowiednią dyskusję - powiększał przeglądarkę do maksymalnych rozmiarów i wypełniał ją w całości animacją, która była zbiorem świecących, przesuwających się, migających kółek.

Rozmawiałam przez telefon, gdy to się stało. Nie mogłam się ruszyć, ani rozmawiać - opowiada RyAnne Fultz, 33-latka która cierpi na epilepsję. Gdy tylko odwiedziła forum program zaatakował nie tyle jej komputer, co ją samą. Nie była w stanie się ruszyć, ani wezwać pomocy. Dopiero po chwili jej 11-letni syn odsunął ją od komputera, wyłączył okno przeglądarki i wezwał pomoc.

Przeczytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas