18.12.2014
Autor: Adrian Lipiński
Źródło: inf. własna
Natalia Partyka, występ podczas olimpiady w Pekinie, fot.: Robert Szaj

Ogromny sukces odniosła aktualna mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym Natalia Partyka. Wspólnie z Katarzyną Grzybowską zdobyły drugie miejsce w finale prestiżowego cyklu World Tour w Bangkoku.

Do udziału w grze podwójnej w Bangkoku zaproszonych zostało osiem duetów, w tym nasz duet Natalia Partyka (SKTS Sochaczew) oraz Katarzyna Grzybowska (KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg). Biało-czerwone zostały rozstawione w turnieju z numerem piątym. Pierwszy mecz Polki rozegrały w czwartek, a ich rywalkami były Japonki Ai Fukuhara oraz Misako Wakamiya. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni były faworytkami spotkania. Rozstawione z dwójką tenisistki przegrały z Partyką i Grzybowską 2:4 (10:12, 11:3, 12:10, 11:7, 13:11, 11:6).

W sobotnim półfinale Polki spisały się świetnie - odprawiły z kwitkiem Lee Ho Ching/Ng Wing Nam (3.) z Hongkongu 4:2 (5:11, 11:5, 8:11, 11:9, 11:0, 12:10) i awansowały do wielkiego finału. W nim Partyka i Grzybowska zagrały z rewelacyjnymi Japonkami Miu Hirano i Mimą Ito. Młodziutkie 14-letnie Azjatki nie dały najmniejszych szans Polkom; wygrały bez straty seta (7:11, 6:11, 4:11, 5:11).

Rok 2014 był dla Natalii Partyki kolejnym udanym rokiem. Zawodniczka SKTS Sochaczew sięgnęła po złoty medal MŚ osób niepełnosprawnych w klasie 10., zdobyła także brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy - razem z Grzybowską i Li Qian.