Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Poradnik zaangażowanego dziennikarza

30.01.2015
Okładka Poradnika zaangażowanego dziennikarza

"Poradnik zaangażowanego dziennikarza" powstał jako efekt Warsztatów Dziennikarskich dla Korespondentów Integracji, które odbyły się 2 grudnia 2014 roku. Jest to dokument mający na celu pogłębienie wiedzy związanej z pracą dziennikarza prasowego i internetowego. Zawiera m.in. podstawowe informacje na temat dziennikarstwa, zasad pracy i funkcjonowania redakcji.

Poradnik podzielony jest na kilka części, każda z nich została opracowana przez dziennikarzy i redaktorów – prelegentów warsztatów. Pierwszy rozdział, autorstwa Tomasza Przybysza-Przybyszewskiego, zawiera opis gatunków dziennikarskich, ich podział oraz charakterystykę. Kolejny, stworzony przez Agnieszkę Jędrzejczak-Sprychę, prezentuje praktyczne rady, jak dobrze pisać oraz podstawowe pojęcia dziennikarskie, które są niezbędne do pracy w redakcji.

W następnej części Przemysław Wilczyński podkreśla, że szlachetność to za mało i tłumaczy, jak pisać w ciekawy sposób o nudnej dla wielu tematyce społecznej. Na koniec Wojciech Tochman radzi, jak nie krzywdzić rozmówcy, który doświadczył traumy – utracił bliską osobę czy doznał groźnego wypadku.

Poradnik ma na celu ułatwienie pracy osobom zainteresowanym sztuką dziennikarstwa, chcących poruszać w swoich materiałach tematykę społeczną. Mamy nadzieję, że publikacja ta pozwoli pogłębić wiedzę i udoskonalić warsztat dziennikarski.

Fundacja Integracja


Pobierz "Poradnik zaangażowanego dziennikarza" w wersji dostępnej (PDF, 0,5MB)

Pobierz "Poradnik zaangażowanego dziennikarza" w wersji do druku (PDF, 8,2 MB)

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas