Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wyborcza.pl: Dyskryminacja na siłowni

24.02.2015
Autor: mr
Źródło: wyborcza.pl
Hantel

Siłownie i kluby fitness są już w tej chwili stałym elementem niemal każdego większego osiedla. Niestety, zdecydowana większość z nich nie jest dostosowana do potrzeb klienta z niepełnosprawnością, o czym na własnej skórze przekonał się pan Mikołaj Nitka z Bydgoszczy – informuje serwis Wyborcza.pl.

Mikołaj Nitka jest osobą z dystrofią mięśniową. Ta choroba wiąże się z konicznością odbywania odpowiednich ćwiczeń fizycznych. Mężczyzna od dłuższego czasu trenuje pod okiem swojego przyjaciela i trenera Krzysztofa Babika. Niestety, ze względu na bariery architektoniczne musiał poszukać nowej siłowni. Jego wybór, o którym zadecydowała obecność windy, padł na klub Bella Line, w którym Mikołaj Nitka i jego trener wykupili karnety.

Niestety, pewnego dnia obaj nie zostali wpuszczeni na teren klubu, gdyż jego pracownicy oskarżyli ich o prowadzenie treningów bez zgody dyrekcji klubu oraz nagabywanie klientów. Okazało się, że pracownicy klubu nie wiedzieli o niepełnosprawności Mikołaja Nitki i o tym, że wymaga specjalnego treningu.

Sam mężczyzna poczuł się dyskryminowany i złożył skargę w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przeczytaj więcej informacji.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Ja na siłowni (są też fajne miejsca):
    Ethel
    27.02.2015, 08:46
    http://youtu.be/OgK0FoN6W8U
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas