Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Już są bilety na Paraolimpiadę!

19.06.2008
Autor: Filip Miłuński
Źródło: www.en.paralympic.beijing2008.cn

W Pekinie zaprezentowano bilety na Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2008. Po raz pierwszy w historii na biletach umieszczono napisy w alfabecie brajla.

Wzory biletów zaprezentowano na konferencji prasowej. Na każdym z biletów znajdziemy logo paraolimpiady, piktogramy i wizerunek maskotki Igrzysk.

Napisy w alfabecie brajla pojawią się na biletach na ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk, jak również na zawody goalball i judo, czyli dyscyplin w których występuje najwięcej niewidomych i niedowidzących zawodników.

Na Paraolimpiadę w Pekinie przygotowano łącznie 1,6 mln. biletów. Połowa z nich jest przeznaczona wyłącznie dla chińskich kibiców. Z pozostałej puli ok. 500 000 biletów jest sprzedawanych na całym świecie przez krajowe Komitety Paraolimpijskie, a ponad 300 000 biletów zostało przeznaczonych dla beneficjentów Olimpijskiego Programu Edukacyjnego.

Bilety przeznaczone dla lokalnych kibiców będą sprzedawane od 20 czerwca do 17 sierpnia poprzez stronę www. Organizatorzy zapewnili dość niskie ceny biletów. Najtańsze będą kosztować już 30 juanów, czyli w przeliczeniu ok. 10 złotych.

Na zdjęciu: Bilet na ceremonię zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w pekinie, fot: www.en.paralympic.beijing2008.cn

Na zdjęciu: Bilet na ceremonię zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie, fot: www.en.paralympic.beijing2008.cn

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas