Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podręcznik „Dostępność serwisów internetowych”

13.03.2015
Autor: Dominik Paszkiewicz
Źródło: dostepnestrony.pl
Okładka publikacji "Dostępne serwisy internetowe"

Podręcznik jest kompleksowym wprowadzeniem do tematu dostępności do informacji dla osób z niepełnosprawnościami. Adresatami publikacji są wszystkie osoby biorące udział w publikowaniu treści w internecie — zarówno redaktorzy serwisów, jak również programiści i administratorzy. Podręcznik - jak na wprowadzenie przystało - zawiera niewiele technicznej terminologii, przystępnym językiem opisuje wszystkie podstawowe aspekty dostępności.

Publikacja została opracowana w ramach II edycji prowadzonego przez Integrację i PFRON projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych w swobodnym dostępie do informacji i usług zamieszczonych w Internecie”. Prezentowane tu drugie wydanie ukazało się drukiem w ilości 1500 darmowych egzemplarzy oraz w plikach PDF, ePub, Mobi oraz Daisy.

Wersja drukowana

Podręcznik został wydany jako darmowa publikacja, dlatego egzemplarz można odebrać w Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji, przy ul. Dzielnej 1 w Warszawie.

Podręcznik może także zostać przesłany pocztą do zainteresowanych. Wystarczy napisać maila w tej sprawie na adres audyty@integracja.org. W treści maila należy podać imię, nazwisko i adres wysyłki.

Cyfrowe formaty podręcznika

Dla wygody Czytelników podręcznik został także wydany w trzech formatach cyfrowych, czyli takich, które można odczytać we wszelkich urządzeniach elektronicznych, tj. komputery, tablety, smartfony, telefony komórkowe. Plik PDF wygląda tak samo jak wersja drukowana. Natomiast pliki ePub i Mobi są formatami tekstowymi, które nie mają formatowania graficznego, choć zawierają ilustracje zawarte w podręczniku. PDF dobrze czyta się w komputerze lub tablecie, a pliki książek elektronicznych w czytnikach książek czy np. smartfonach. Wszystkie pliki są maksymalnie, jak to jest możliwe, przygotowane zgodnie z zasadami dostępności.

Pliki podręcznika do pobrania:

Zachęcamy do pobierania, czytania i dzielenia się podręcznikiem w Internecie!

Podręcznik w wersji Daisy jest spakowany do archiwum ZIP. Takie archiwum można rozpakować na dysku na przykład za pomocą programu 7-Zip.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Szykowane są zmiany w taryfikatorze mandatów za wykroczenia drogowe. Czy Twoim zdaniem należałoby przy okazji podwyższyć karę za bezprawne parkowanie na „kopercie”?

Biuletyn

Wspierają nas