Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Na tropie tajemnicy - wygraj „Skrzynię Władcy Piorunów”

19.03.2015
Autor: Mateusz Różański
okładka książki skrzynia władcy piorunów

Co łączy czternastoletnią dziewczynę na wózku, chłopaka z synestezją, psa obdarzonego niezwykłą osobowością i jednego z najwybitniejszych odkrywców dziejach? Na to pytanie odpowiada książka Marcina Kozioła „Skrzynia Władcy Piorunów”.

Chyba każdy kiedyś chciał być kiedyś detektywem, rozwiązywać zagmatwane sprawy kryminalne i wyjaśniać  skomplikowane zagadki. Takie marzenia mieli też bohaterowie „Skrzyni władcy Piorunów” – poruszająca się na wózku Julia i jej przyjaciel, Tom, chłopak obdarzony niesamowitym darem – synestezją. Jest to cecha, która sprawia, że człowiek potrafi odbiera bodźce z otoczenia kilkoma zmysłami na raz – słyszy kolory, czuje smak dźwięków lub ich temperaturę.

Ta niezwykła zdolność okazała się kluczowa w rozwiązaniu zagadki kryminalnej, dotyczącej Nikola Tesli, wybitnego wynalazcy, któremu zawdzięczamy radio czy silnik elektryczny. Julia i Tom wpadają na trop być może największego z odkryć Tesli, które serbski inżynier ukrył przed światem, by nie wpadło w niepowołane ręce.

Kryminał dla każdego

Książka Marcina Kozioła ma wszystkie cechy świetnej powieści młodzieżowej: wartką narrację, logicznie poprowadzoną intrygę, liczne zwroty akcji i przede wszystkim nietuzinkowe postacie głównych bohaterów. A nie są to „typowe nastolatki”, których rozterki wewnętrzne zajmują więcej tekstu niż intryga. W przypadku tej powieści zestawienie trzech postaci: poruszającej się na wózku Julii, synestetyka Toma i psa Spike’a sprawiło, że czytelnik bez problemu daje się wciągnąć w opowiadaną historię, w pełnokrwistą, sensacyjną intrygę.

Książkę z czystym sumieniem można polecić zarówno młodym miłośnikom kryminałów, jak i osobom zainteresowanym historią nauki. Powieść jest zapowiadana jako pierwsza część cyklu „Detektywi na kółkach”. Jeśli kolejne książki utrzymają poziom pierwszej, to naprawdę będzie co czytać.


UWAGA! Konkurs: wygraj książkę „Skrzynia Władcy Piorunów”!

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki „Skrzynia Władcy Piorunów”, ufundowane przez wydawcę The Facto. By wygrać jedną z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org

  1. Krótki opis najciekawszej przygody z dzieciństwa.
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 26 marca 2015 r. włącznie.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką „Skrzynia Władcy Piorunów”. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni mailowo.

Więcej w regulaminie konkursu.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas