piątek, 3 grudnia 2021 r.
Edukacja
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130
Strona główna >> Edukacja
 
NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:
Edukacja

W dziale poświęconym Edukacji zamieszczamy artykuły poświęcone problematyce kształcenia niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

zdjęcie: scenka w szkolePrezentujemy m.in. materiał dotyczący blasków i cieni nauczania integracyjnego, praw niepełnosprawnych uczniów oraz inne teksty opracowane przez specjalistów z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Specjalnie na potrzeby naszego działu Edukacja opracowaliśmy pełną bazę szkół, przedszkoli oraz placówek ponadgimnazjalnych specjalnych oraz integracyjnych we wszystkich województwach w kraju. Jest ona w całości dostępna na portalu, podzieliliśmy ją według województw.

Prezentujemy także oferty kształcenia różnego rodzaju placówek edukacyjnych oraz ośrodków wychowawczych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W dziale znajdziecie także propozycje kursów i szkoleń przygotowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych, dzięki którym można podnieść swoje kwalifikacje i doskonalić umiejętności np. pracy z komputerem. Jeśli wiesz o jakimś kursie, o którym nie mamy jeszcze informacji, napisz do nas.

Przygotowaliśmy specjalne ankiety dotyczące przystosowania szkół średnich i wyższych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyniki ankiet, które zostały także rozdane pełnomocnikom uczelni ds. osób niepełnosprawnych, będziemy zamieszczać właśnie w tym dziale.

Wypełnij dla nas ankietę i przyślij nam faksem, listem bądź e-mailem swoją opinię.

W dziale Szkoły wyższe polecamy materiały dla niepełnosprawnych kandydatów na studia - sprawdź, które uczelnie przygotowały się na przyjęcie osób niepełnosprawnych oraz gdzie funkcjonują pełnomocnicy do spraw studentów niepełnosprawnych, którzy pomogą ci zorganizować naukę na uczelni.

Foto: Piotr Stanisławski

Data utworzenia dokumentu: 2003-05-23, 12.02

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć i elementów graficznych publikowanych w portalu www.niepelnosprawni.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji