Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zadbaj o "te sprawy"

27.03.2015
Autor: Mateusz Różański, fot. kadr ze spotu, youtube.com
na łóżku leży para, obok łóżka stoi wózek inwalidzki

Szczupła blondynka w czarnej bieliźnie leży na łóżku z wysportowanym mężczyzną, który gładzi ją po plecach na wysokości stanika. Od tysięcy innych par, pokazywanych w reklamach i filmach, różni ich tylko stojący przy łóżku wózek.

Tak w skrócie wygląda film, promujący projekt "Te Sprawy". Celem organizatorów - poznańskiego Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START, jest promocja wiedzy na temat seksualności wśród osób z niepełnosprawnością ruchową.

- Organizowałem wiele akcji skierowanych do osób z niepełnosprawnością i bardzo wiele z nich mówiło mi, że warto byłoby poruszyć temat seksualności - mówi Michał Urbański, koordynator projektu. - Same osoby niepełnosprawne skarżyły się na brak edukacji seksualnej i wynikające z niej stereotypy, mówiące np. że osoby na wózkach nie odczuwają popędu płciowego i nie mają szans na znalezienie partnera seksualnego.

Brak właściwej oferty edukacyjnej w tym obszarze stał się inspiracją dla zorganizowania akcji "Te Sprawy". Wiedza na temat seksualności przekazywana jest uczestnikom projektu w czasie organizowanego przez poznański START wyjazdu integracyjnego do Dymaczowa Nowego oraz w cyklu warsztatów stacjonarnych w Poznaniu z udziałem m.in. seksuolożki dr Alicji Długołęckiej.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w regularnych zajęciach sportowych, tanecznych oraz z wizażu i stylistyki.Dla uczestników przewidziano także imprezy towarzyskie oraz seminaria naukowe. Kolejna edycja projektu odbędzie się już w sierpniu tego roku.

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Fundację Batorego poprzez działanie "Obywatele Dla Demokracji". W projekcie mogą brać udział pełnoletnie osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Informacji o możliwości wzięcia udziału w projekcie można szukać od kwietnia na stronie Start Poznań.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas