Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie do auta dla niepełnosprawnych

27.04.2015
Autor: Jerzy

Dzień dobry. Jestem osobą niepełnosprawną od 32 lat, złamałem w wypadku drogowym kręgosłup w odcinku piersiowym i od tej pory poruszam się na wózku inwalidzkim. Pracuję na pół etatu i dojeżdżam codziennie do pracy. Mam problem z autem, ma swoje lata i się psuje. Czy jest jakaś możliwość zakupu samochodu dla osoby niepełnosprawnej, żeby to auto było dofinansowane? Jest może jakiś program, może unijny? Mam ogromną prośbę o informacje na ten temat. Serdecznie dziękuję za pomoc, Jerzy J.

Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że kilka lat temu Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wycofał się z programu „Sprawny dojazd”, w ramach którego osoby z niepełnosprawnością mogły uzyskać dofinansowanie do zakupu samochodu.

Obecnie nie ma żadnego innego państwowego programu, w ramach którego osoby z niepełnosprawnością mogłyby uzyskać dofinansowanie do zakupu samochodu.

Niektórzy producenci samochodów przewidzieli dla osób z niepełnosprawnością specjalne programy kredytowe. Jednak tutaj ustalanie warunków odbywa się w drodze negocjacji pomiędzy nabywcą a sprzedawcą.

Warto również zapoznać się z ofertą Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom, które prowadzi program pomocowy dla osób z niepełnosprawnością, które planują zakup samochodu.

Z poważaniem,
Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas