Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Karty parkingowe

27.04.2015
Autor: Antoni

Gdzie zniknęła Pani RPO w/s niekonstytucyjności kart parkingowych? Czeka pewnie na 1 lipca, wtedy będzie miała problem z głowy. Technika znana rządzącym - przeczekać, a ludzie skrzywdzeni przez ten bubel prawny z czasem to przełkną. Prawda?

Szanowny Panie,

Specjaliści zatrudnieni w Centrum Integracja udzielają przede wszystkim informacji o obowiązującym stanie prawnym. Informacje, skargi itp., kierowane do naszego Centrum, zwykle kierujemy do odpowiednich instytucji. Od chwili zmiany przepisów, dotyczących wydawania kart parkingowych, z uwagą wsłuchujemy się w głosy naszych beneficjentów oraz obserwujemy działania poszczególnych organów odpowiedzialnych za realizację ww. przepisów. Efektem tego są m.in. artykuły na naszym portalu.

Wg naszej wiedzy, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, po otrzymaniu wielu sygnałów, dotyczących nowych przepisów, zbiera informacje, prowadzi postępowanie wyjaśniające, jednak nie została podjęta decyzja, czy zostanie skierowany wniosek do Trybunału Konstytucyjnego.

Skargi w sprawie ww. przepisów można składać zarówno do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, jak i do Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Z poważaniem,
Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas