Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pomoc przy zniesieniu ze schodów

26.07.2016
Autor: Katarzyna

Potrzebuję pomocy przy zniesieniu i wniesieniu babci ze schodów z drugiego piętra przed i po spacerze. Jest osobą po wylewie i nie była na świeżym powietrzu od roku. Gdzie mogę znaleźć pomoc? Z góry dziękuję, Kasia

Szanowna Pani,

Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami. Po pierwsze, może warto pomyśleć o zamianie mieszkania na mieszkanie na parterze, co znacznie ułatwiłoby Paniom wspólne spacery na świeżym powietrzu. Rozważałabym również kwestię skontaktowania się ze swoim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, aby spróbować złożyć stosowny wniosek o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych czy funkcjonalnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Proszę jednak pamiętać, że każdy powiat decyduje samodzielnie, co i w jakim zakresie może dofinansować.

Proponuję również poszukanie wolontariuszy, którzy mogliby służyć pomocą przy wniesieniu i zniesieniu Pani Babci ze schodów. W wielu miejscowościach funkcjonują centra wolontariatu, można również zamieścić takie ogłoszenie w internecie. Wiele osób, zwłaszcza młodych, chętnie angażuje się w działania wolontarystyczne. Proszę również zorientować się, czy w Pani miejscowości działają organizacje pozarządowe, realizujące zadania na rzecz lokalnej społeczności – niejednokrotnie dysponują one bazą wolontariuszy bądź chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem, które może okazać się pomocne w Pani sytuacji.

Z poważaniem,

Adriana Kosicka, Centrum Integracja w Gdyni

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas