Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalizacji arteterapia

05.06.2003

Narodowe Centrum Kultury zaprasza wszystkie osoby zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych w dziedzinie terapii przez sztukę do wzięcia udziału

w Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym o specjalizacji
- arteterapia.

Kurs adresowany jest  do terapeutów, instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi, pedagogów, pracowników socjalnych, wolontariuszy oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Do prowadzenia zajęć specjalistycznych kursu została zaproszona doświadczona kadra instruktorska i pedagogiczna uczelni: Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie, Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.
 Przewidujemy dwa kierunki kształcenia: terapia przez teatr i choreoterapia.  Zajęcia realizowane będą w systemie  stacjonarno-zaocznym w ramach trzydniowych sesji comiesięcznych (piątek, sobota, niedziela) zgodnie z załączonym planem nauczania. Program obejmuje blok przedmiotów ogólnych i specjalistycznych. Zajęcia teoretyczne będą prowadzone w siedzibie Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23, zajęcia praktyczne w Ośrodku Animatorów Kultury w Łucznicy. Kurs trwać będzie dwa lata - 20 sesji warsztatowych.
Koszt uczestnictwa wynosi 2600 zł (płatne w czterech ratach po 650 zł).Odpłatność nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia uczestników.
O zakwalifikowaniu się do udziału w kursie zadecyduje rozmowa wstępna, (tematem rozmowy będą m.in. doświadczenia w zakresie arteterapii, ogólna wiedza
o kulturze, sztuce, terapii). Kandydaci muszą posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej. Osoby, które ukończą kurs  z wynikiem pozytywnym otrzymają zaświadczenie Narodowego Centrum Kultury, stwierdzające posiadanie wykształcenia równorzędnego ze średnim specjalistycznym i kwalifikacji pedagogicznych respektowanych w resorcie kultury.
Prosimy o przesłanie wypełnionych kart zgłoszenia w terminie do dnia 28 maja br.
Rozmowy kwalifikacyjne w dniu 30 maja br. rozpoczną się o godz. 11.00 w sali nr 21 Narodowego Centrum Kultury (I piętro).
Szczegółowych informacji udzielają: Anna Konieczko  i  Justyna Gębska,
 tel. 0-22 826-01-30, fax 0-22 826-14-09, e-mail:anna.konieczko@nck.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy masz już nową kartę parkingową dla osoby z niepełnosprawnością, uprawniającą m.in do parkowania na "kopertach"?

Biuletyn