Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kursy komputerowe Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo

05.06.2003

Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo w ramach Warsztatów Aktywizacji Zawodowej organizuje kursy komputerowe.

W 1997 roku Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo uzyskała od Polskiej Akademii Nauk pomieszczenie przy ul. Twardej 51/55 w Warszawie, do którego przeniosła już na stałe swoje Komputerowe Laboratorium Inwalidów Ruchu (KLABIR).

W Klabirze są bezpłatnie szkolone osoby niepełnosprawne. Wykładowcami na kursach są podopieczni Fundacji (osoby niepełnosprawne) oraz wolontariusze, m.in. nauczyciele z wyższych uczelni.

Szkolenia są prowadzone zarówno na poziomie podstawowym (obsługa komputera osobistego i praca w środowisku Windows) jak i zaawansowanym, specjalistycznym (m.in. kursy składników pakietu MS Office, programów finansowo-ksiegowych, graficznych [Corel Draw], DTP, pracy za pośrednictwem sieci Internet, telepracy, tworzenia własnych serwisów WWW).

Fundacja prowadzi nową formę działalności, której celem jest pomoc ciężko poszkodowanym inwalidom ruchu w wychodzeniu z bierności życiowej i zawodowej, zdobycie nowych umiejętności i znalezienie pracy (zwłaszcza wykonywanej w domu przy użyciu komputera i sieci Internet).
Zajęcia te noszą nazwę Warsztatów Aktywizacji Zawodowej i składają się z kilkumiesięcznych kursów.

Wielu uczestników kursów podjęło już stałą pracę zawodową.

Prowadzone są także kursy internetowe, są jedną z form Warsztatów Aktywizacji Zawodowej, a ich głównym celem jest zapoznanie uczestników z pracą za pośrednictwem sieci Internet oraz przekazanie praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia i zarządzania własnymi serwisami WWW.

Fundacja prowadzi także zajęcia z psychologiem.

Adresatami projektu są osoby młode z dużym upośledzeniem narządu ruchu, które pozostają bezrobotne co najmniej przez ostatnie trzy lata i posiadają średnie wykształcenie.

Warsztaty organizowane są w Laboratorium Fundacji przy ul. Twardej 51/55 w Warszawie.
Mogą z nich korzystać mieszkańcy Warszawy i okolic.

Więcej informacji oraz można uzyskać pod numerem
tel. 0*22 697 87 84
e-mail: fpmiinr@idn.org.pl

Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo Komputerowe Laboratorium Inwalidów Ruchu (KLABIR) 00-818 Warszawa, ul. Twarda 51/55
tel./fax: 0*22 697 87 84, 697-87-86
e-mail: fpmiinr@idn.org.pl

Żródło: http://www.idn.org.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy masz już nową kartę parkingową dla osoby z niepełnosprawnością, uprawniającą m.in do parkowania na "kopertach"?

Biuletyn