Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Proteza podudzia

07.12.2015
Autor: Piotr

Dzień dobry, posiadam protezę podudzia prawej nogi firmy OTTOBOCK, którą zakupił mi pracodawca po wypadku przy pracy, niestety proteza ta już jest bardzo zużyta i coraz trudniej mi się chodzi. Koszty regeneracji protezy są dla mnie nieosiągalne, otrzymałem dotację na protezę z NFZ w kwocie 4500 zł, jednak i ta suma jest za mała na naprawę.Czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc od Państwa w sfinansowaniu choć części kosztów naprawy protezy? Z góry dziękuję za odpowiedź

Szanowny Panie,

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji przede wszystkim swoje działania kieruje w stronę aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. W zakresie tym mieści się fachowe poradnictwo prawo-socjalne, doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, różnego rodzaju formy wsparcia, wspomagające drogę aktywizacji, której głównym celem jest podjęcie zatrudnienia. Nie świadczymy jednak pomocy finansowej.

Proponuję zapoznać się z działaniami fundacji Jaśka Meli „Poza horyzonty”, która stworzyła Ogólnopolski Program Protezowania.

MOPS/PCPR i program PFRON „Aktywny samorząd” również pozostają pewną alternatywą w dofinansowaniu protezy.

Jeżeli będzie Pan potrzebować konsultacji, porady zapraszamy do kontaktu z Centrum Integracja Gdynia, ul. Traugutta 2, 81-388 Gdynia, tel.: 505 606 776, e-mail: gdynia@integracja.org – Centrum czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Z poważaniem,

Anna Dobkowska, specjalista ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Integracja Gdynia

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas