Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kraków: warsztaty artystyczne dla osób niesłyszących

06.07.2015
Autor: inf. pras.
plakat Miasta Zmysłów

Do 7 lipca można się zgłaszać na warsztaty artystyczne w ramach projektu MiastoZmysły #PJM, organizowane przez Grupę Nieformalną Manowce, które odbędą się w dn. 9-12 lipca w Krakowie.

Celem wydarzenia jest stworzenie artystycznej platformy do współpracy osób niesłyszących, słabosłyszących i słyszących, wyjście poza bariery komunikacyjne i wspólne eksplorowanie przestrzeni Krakowa wraz z całym bogactwem bodźców jakich dostarcza miasto. Dotyk, wzrok, zapach, słuch i smak poprowadzą uczestników projektu po zakamarkach miasta i pozwolą stworzyć artystyczną instalację, która będzie mapą ich doświadczeń zmysłowych.

W trakcie warsztatów odbędą się zajęcia praktyczno-teoretyczne z zakresu różnych technik plastycznych takich jak rysunek, malarstwo czy kolaż. Prowadzone będą przez Karolinę Spyrkę, doświadczoną edukatorkę i artystkę, współpracującą z Galerią Henryk. Całość warsztatów tłumaczona jest na język migowy.

Dla osób nieposługujących się Polskim Językiem Migowym organizatorzy zapewniają krótki kurs podstawowych zwrotów prowadzony przez Beatę Kubiak-Ziarkowską lektorkę i edukatorkę, założycielkę Gallaudet Club.

Warsztaty zakończą się wernisażem prac uczestników i uczestniczek, który odbędzie się w krakowskiej Galerii Henryk 12 lipca o godzinie 18.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lipca pod adresem miastozmysły@gmail.com. Należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz informację czy jesteś osobą słyszącą, niesłyszącą czy słabosłyszącą.

Więcej informacji na Facebooku Miasta Zmysłów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Dokończ zdanie: W miejscu pracy czuję się dyskryminowana/-y finansowo (płacowo) ze względu na...

Biuletyn

Wspierają nas