Kolejne potknięcie polskich strzelców

08.09.2008
Autor: Filip Miłuński, fot: Xinhua
Źródło: inf. własna

W drugim dniu Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie nasi strzelcy znów zawodzą. Waldemar Andruszkiewicz odpadł z rywalizacji w strzelaniu z karabinka pneumatycznego stojąc, uzyskując ostatni wynik w kwalifikacjach!

Mistrz Polski miał ewidentnie bardzo zły dzień. Zdobył 563 punkty na 600 możliwych i zajął ostatnie, 26 miejsce w kwalifikacjach. W finale tej konkurencji zwyciężył , który zdobył swój 14 złoty medal w karierze. W finale pobił rekord świata uzyskując 697.1 punktów.

To już druga porażka polskiego zawodnika. Wczoraj zawiódł Wojciech Kosowski (Start Białystok) - mistrz i rekordzista Europy. Co prawda zakwalifikował się do finału zawodów w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, ale zajął w nim dopiero 19 miejsce. Filip Okoniewski i Sławomir Rodzik odpadli w kwalifikacjach.

Na zdjęciu: Szwed Jonas Jacobson cieszy sie ze złotego medalu, fot: Xinhua