Słaby poniedziałek pływaków

08.09.2008
Autor: Filip Miłuński
Źródło: inf. własna

Drugi dzień rywalizacji na basenie w „Wodnej Kostce” w Pekinie był nieudany dla naszej ekipy. Polscy pływacy nie zdobyli żadnego medalu.

Przez dwa dni na pływalni w Pekinie rozdano już 34 komplety medali. Polacy nie wywalczyli na razie ani jednego, choć występowali w kilku finałach. W niedzielę najbliżej sukcesu była Karolina Hamer, która zajęła 5 miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekord Polski.

W poniedziałek blisko podium była Katarzyna Pawlik, która na 100 metrów motylkiem zajęła 5 miejsce. Występujące w finale na 100 metrów żabką Joanna Mendak i Patrycja Harajda zajęły dwa ostatnie miejsca.

Występujący w analogicznej kategorii wśród mężczyzn Robert Musiorski zajął 7 miejsce, wyprzedzając jedynie zdyskwalifikowanego Hiszpana Daniela Llambricha.