Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zapytanie o stypedium wolontariackie lub stypedium sportowe

03.08.2015
Autor: grzegorz

Dzień dobry, mam takie zapytanie do państwa, ponieważ jestem osobą niepełnosprawną i nie pracuję jak na razie, tylko poszukuję pracy i chciałbym dowiedzieć się, czy jeżeli jestem wolontariuszem, czy przysługuje mi stypendium z PFRON? W jakiej wysokości i jak takie pismo mam do nich napisać o przyznanie mi stypedium? I drugie zapytanie mam, ponieważ należę też do dwóch klubów sportowych i czy mi też przysluguje stypedium sportowe i w jakiej wyskości, do kogo takie podanie trzeba wysłać, żeby przyznali mi stypedium?

Szanowny Panie,

Najbardziej odpowiednią i kompetentną instytucją, która mogłaby Panu odpowiedzieć na zadane pytanie, jest instytucja/placówka, w której odbywa Pan wolontariat, jak i kluby sportowe, których jest Pan członkiem. Być może posiadają w swoim statucie taką właśnię formę pomocy.

Stypendium najczęściej przyznawane jest za osiągnięcie określonego wyniku, np.: w nauce (stypendium naukowe) lub sporcie (stypendium sportowe dla osoby, która osiąga dobre wyniki w danej dyscyplinie sportowej) albo w celu umożliwienia kontynuowania nauki, prowadzenia badań naukowych itp. Według wiedzy, którą posiadamy, PFRON nie przydziela stypendium dla wolontariuszy. Proszę jednak pamiętać, że stypendium nie może wiązać się z ekwiwalentnym świadczeniem usług przez otrzymującego stypendium (osobę wykonującą np. usługę w ramach wolontariatu).

Z poważaniem,

Zespół doradców Centrum Integracja w Gdyni

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas