Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

E-koperta, czyli znajdź miejsce parkingowe przez internet

21.09.2015
Autor: inf. pras.
strona główna strony internetowej iparkomat.pl, przedstawia rząd zaparkowanych samochodów i pytanie "Szukasz miejsca parkingowego?"

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Mamy nowe zasady wydawania kart parkingowych, jak również sama karta parkingowa uzyskała nowy wygląd i dodatkowe zabezpieczenie przed jej kopiowaniem. Jednak brak było jednej bazy danych, dzięki której osoby z niepełnosprawnością mogłyby szybko i sprawnie znaleźć miejsce dla swoich aut w dogodnej dla siebie lokalizacji. Z pomocą idzie serwis iparkomat.pl, który właśnie wdrożył nową funkcjonalność – możliwość wyszukiwania tzw. kopert.

Zadaniem nowej części serwisu jest lokalizacja miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Po wejściu na stronę iParkomat.pl i wpisaniu w pole wyszukiwania danych adresowych konkretnej lokalizacji, otrzymamy listę najbliżej położonych miejsc parkingowych, w tym również tzw. kopert. Dodatkowo iparkomat.pl poinformuje, czy to miejsce parkingowe jest płatne (i ewentualnie w jakiej cenie) oraz kiedy jest dostępne.

Poinformuj o „kopercie”

Co więcej, baza miejsc tam dostępnych stale się zwiększa, a to za sprawą rosnącej społeczności serwisu – każdy może bezpłatnie zarejestrować najbliższe miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością za pośrednictwem swojego smartfona lub komputera. Gdy informacja trafi do serwisu, stanie się od razu dostępna dla wszystkich potrzebujących. Inni użytkownicy będą z kolei mogli zostawić komentarz dotyczący konkretnej „koperty”, by poinformować, że jest np. bardzo wąska lub otoczona wysokimi krawężnikami.

Do współpracy twórcy iparkomat.pl zaprosili również władze samorządowe. Miasto Warszawa już przekazało dane o publicznych miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnością i w iparkomat.pl już teraz znajdziemy lokalizację kilkuset publicznych „kopert” w obrębie stolicy. Twórcy serwisu aktualnie rozmawiają z kolejnymi miastami i zapraszają do współpracy wszystkie osoby, firmy, fundacje i stowarzyszenia, którym zależy na redukowaniu barier transportowych dla osób z niepełnosprawnością.

Udostępnij miejsce parkingowe

iParkomat to młody, polski start-up, założony przez grupę pasjonatów w 2014 roku, działający w szeroko pojętej branży mobile i motoryzacyjnej. Usługa opiera się na zasadach ekonomii dzielonej i pozwala na udostępnianie prywatnego miejsca parkingowego przez właściciela osobie, która potrzebuje miejsca postojowego w tej lokalizacji. Usługa iParkomat jest dostępna na terenie całej Polski, a także za granicą, dzięki dwóm formom płatności za udostępnienie parkingu – PayPal oraz PayU.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Zarejestruj sie w iparkomat i zacznij dodawać najbliższe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych
  iParkomat
  23.09.2015, 19:53
  Zobacz jakie to proste i szybkie. Kliknij na link https://youtu.be/GDwibybESpc
  odpowiedz na komentarz
 • Zarejestruj sie w iparkomat i zacznij dodawać najbliższe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych
  iParkomat
  23.09.2015, 17:11
  Zobacz jakie to proste i szybkie. Kliknij na link https://youtu.be/GDwibybESpc
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy chciał(a)byś zaszczepić siebie lub osobę, którą się opiekujesz, gdyby pojawiła się szczepionka przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas