Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy zasiłek pielęgnacyjny przysługuje w ZOL?

12.10.2015
Autor: W

Mój mąż dostał zasiłek piel., ale nie przebywa w domu, jest w ZOL. Czy zasiłek należy się w całości mężowi, czy musi 70% oddać ZOL? Jeśli musi oddać, jaką dodatkową pielęgnację może otrzymać?

Szanowna Pani,

Zgodnie z przepisami Ustawy o świadczeniach rodzinnych, art. 16 ust. 5 stanowi, że zasiłek pielęgnacyjny nie przysługuje osobie umieszczonej w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie. Zatem jeśli Pani mąż jest w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, nie powinien pobierać zasiłku pielęgnacyjnego.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas