Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Tarta dla dziecka ze skoliozą i kifozą

30.10.2015
Autor: Anna

Chcę zakupić tartę dla dziecka ze skoliozą i z kifozą, ale zastanawia mnie montaż tarty i jej trwałość materiału (gąbek materiału). Zaobserwowałam, iż często się przemieszczają wraz z ruchem dziecka. Czy zamontowanie tarty jednocześnie oznacza stały montaż gąbek? Obawiam się, że pogubimy gąbki! Proszę o poradę i szybką odpowiedź.

Szanowna Pani,

Jeżeli dobrze rozumiem, zapytanie dotyczy ortezy „Tarta”. Wspomniana orteza jest specjalistycznym sprzętem ortopedyczno-rehabilitacyjnym. Działa na zasadzie modułowego systemu oparcia/ortezy, zaprojektowanego w celu dostosowania do indywidualnych wymagań, wsparcia i poprawy postawy osób np. ze skoliozą.

W zakresie dokładnego zastosowania, odpowiedniego mocowania ortezy, jej wskazań, jak i przeciwwskazań, należy koniecznie zasięgnąć konsultacji lekarza rehabilitacji lub ortopedy. Doradcy portalu www.niepelnosprawni.pl, udzielający porad w ramach działu „Zapytaj doradcę”, nie są ekspertami w zakresie rehabilitacji.

Z poważaniem,

Anna Dobkowska, specjalista ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Integracja Gdynia

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas