Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rugby: Puchar Polskiej Ligi dla Sitting Bulls Katowice

18.11.2008
Autor: Marcin Urban , Fot. Marcin Urban
Źródło: inf. własna

Drużyna Sitting Bulls z Katowic zdobyła Puchar Polskiej Ligi w Rugby na Wózkach. W finałowym turnieju, który rozegrano w hali  Torwar w Warszawie, rywalizowało 12 zespołów.

Siedzące Byki z Katowic pokonały po zaciętym i emocjonującym finale Flying Wings (Latające Skrzydła) z Rzeszowa 38:37. W meczu o trzecie miejsce drużyna Four Kings z Warszawy wygrała z Gromem Ostrów Mazowiecki 52:40.

Najlepszymi zawodnikami w tym sezonie zostali w kategoriach punktowych:
0,5 pkt - Adam Bartkiewicz (Four Kings Warszawa)
1,0 pkt - Dominik Rymer (Four Kings Warszawa)
1,5 pkt - Rafał Bednarski (Jeźdźcy Borowa Wieś)
2,0 pkt - Krzysztof Kapusta (Flying Wings Rzeszów)
2,5 pkt - Sławomir Gontarz (Four Kings Warszawa)
powyżej 3,0pkt - Tomasz Biduś (Four Kings Warszawa)

Tytuł MVP (najbardziej wartościowego zawodnika zdobył Krzysztof Kapusta (Flying Wings Rzeszów). Nagrodę fair play za najmniej fauli popełnionych w sezonie otrzymała drużyna Piecobiogaz Poznań.

Zwycięzcy turnieju oprócz uznania widzów zdobyli 5 tys. złotych nagrody finansowej ufundowanej przez sponsora turnieju. Zdobywcy kolejnych miejsc otrzymali odpowiednio 3 tys. i 2 tys. złotych.

Był to ostatni turniej, który zakończył rozgrywki ligowe w sezonie 2008. Organizatorem zawodów była Fundacja Aktywnej Rehabilitacji.

Więcej o rugby na wózkach
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • rugdy na wózkach
    Augustyn
    18.11.2008, 23:10
    byłem na tych zawodach !!!!!!! bardzo mi się spodobały rugby na wózkach !!!!!!!!! nie spodziewałem się, że jest to tak bardzo taktyczna gra !!!!!! Ale najbardziej spodobało mi się wymienianie uszkodzonych kół !!!!!!! Wygląda to jak pitt stop w Formule 1. Czyli w 10 sekund !!!!!!! Świetne !!!! Dawno tak zaciętego meczu nie widziałem !!!!!!Były punkty w ostatniej akcji dające remis i dogrywkę !!!!!!!!! Nie jedna osoba tam doastałaby zawału serca !!!!!! Wielkie dzięki za emocje i niesamowite przeżycia !!!!!!!! Marzy mi się pełny Torwar kulturalnych kibiców, którzy będą za rok podziwiac tak wielkie emocje co w ostatnią niedzielę.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas