Rugby: Puchar Polskiej Ligi dla Sitting Bulls Katowice

18.11.2008
Autor: Marcin Urban , Fot. Marcin Urban
Źródło: inf. własna

Drużyna Sitting Bulls z Katowic zdobyła Puchar Polskiej Ligi w Rugby na Wózkach. W finałowym turnieju, który rozegrano w hali  Torwar w Warszawie, rywalizowało 12 zespołów.

Siedzące Byki z Katowic pokonały po zaciętym i emocjonującym finale Flying Wings (Latające Skrzydła) z Rzeszowa 38:37. W meczu o trzecie miejsce drużyna Four Kings z Warszawy wygrała z Gromem Ostrów Mazowiecki 52:40.

Najlepszymi zawodnikami w tym sezonie zostali w kategoriach punktowych:
0,5 pkt - Adam Bartkiewicz (Four Kings Warszawa)
1,0 pkt - Dominik Rymer (Four Kings Warszawa)
1,5 pkt - Rafał Bednarski (Jeźdźcy Borowa Wieś)
2,0 pkt - Krzysztof Kapusta (Flying Wings Rzeszów)
2,5 pkt - Sławomir Gontarz (Four Kings Warszawa)
powyżej 3,0pkt - Tomasz Biduś (Four Kings Warszawa)

Tytuł MVP (najbardziej wartościowego zawodnika zdobył Krzysztof Kapusta (Flying Wings Rzeszów). Nagrodę fair play za najmniej fauli popełnionych w sezonie otrzymała drużyna Piecobiogaz Poznań.

Zwycięzcy turnieju oprócz uznania widzów zdobyli 5 tys. złotych nagrody finansowej ufundowanej przez sponsora turnieju. Zdobywcy kolejnych miejsc otrzymali odpowiednio 3 tys. i 2 tys. złotych.

Był to ostatni turniej, który zakończył rozgrywki ligowe w sezonie 2008. Organizatorem zawodów była Fundacja Aktywnej Rehabilitacji.