Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Gazeta Stołeczna”: Wielki błękit kopert

10.12.2015
Autor: tp, fot. sxc.hu
Źródło: „Gazeta Stołeczna”
Niebieski symbol osoby na wózku namalowany na jezdni

„Gazeta Stołeczna”, warszawski dodatek „Gazety Wyborczej”, alarmuje, że malowane na niebiesko miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością zaburzą zabytkową przestrzeń. Przeciwnikami takiego oznakowania są m.in. Michał Krasucki, wicedyrektor biura stołecznego konserwatora zabytków, oraz Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Rozporządzenie, zgodnie z którym „koperty” mają być niebieskie, obowiązuje od 7 października 2015 r. Pisaliśmy o tym na naszym portalu.

„Wszystkie miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych w CAŁYM KRAJU będą w ten sposób znakowane. Także na obszarach zabytkowych. A wszystko przez niedawne rozporządzenie ministra infrastruktury i rozwoju. Na takie rozwiązania nie będzie zgody konserwatora!!!” – napisał na swoim profilu facebookowym, cytowany przez „Gazetę Stołeczną”, Michał Krasucki, wicedyrektor biura stołecznego konserwatora zabytków.

Miejsce do parkowania dla osób niepełnosprawnych na ul. Foksal zostało wyznaczone przed sklepem H&M u zbiegu z Nowym Światem – pisze „Gazeta Stołeczna”. – Wielki błękitny prostokąt przecięty na krzyż białymi liniami. Tak jaskrawego oznakowania jeszcze w Warszawie nie było. Błękitna „koperta” namalowana została specjalną farbą na bruku i chodniku.

Przeczytaj cały artykuł nt. kontrowersji związanych z malowaniem na niebiesko „kopert” w zabytkowej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas