Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

DrOmnibus - nowa jakość w terapii dzieci

21.12.2015
Autor: inf. pras.
trzy obrazki przedstawiające scenę chłopczyka w sklepie, który przewraca winogrona na podłogę, obok scenek narysowany jest chłopczyk w kilku emocjach

DrOmnibus to kompleksowe narzędzie do wspierania terapii dzieci z zaburzeniami zachowania i rozwoju (w tym autyzm, Zespół Downa, porażenia mózgowe, ADHD) zawierające gry na tablety wraz z system śledzenia postępów dziecka oraz organizerem terapii. Narzędzie może być używane samodzielnie przez dziecko oraz na zajęciach z terapeutą.

- Stawiamy na jakość, łączac to, co najlepsze w terapii z tym, co najlepsze w technologii - mówi Bogumiła Matuszewska, Prezes DrOmnibusa. - Wszystkie gry oraz system tworzone są przez zespół terapeutów-praktyków, psychologów, projektantów gier oraz firmę technologiczną od lat specjalizującą się w tworzeniu rozwiązań mobilnych. Każda z gier uwzględnia specyfikę dzieci z zaburzeniami i ich potrzeby terapeutyczne.

Terapeutyczna aplikacja

Gry rozwijają umiejętności poznawcze-językowe, matematyczno-percepcyjne oraz społeczne, które zwykle są trenowane w trakcie terapii. Każda pojedyncza gra ukierunkowana jest na ćwiczenie jednej, głównej umiejętności, a dodatkowo wszystkie na koncentrację, utrzymanie uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową oraz pamięć. Podejście od strony rodzaju dysfunkcji umożliwia wykorzystywanie aplikacji w terapii dzieci z różnymi zaburzeniami.

kilka kolorowych rybek w akwarium

System śledzenia postępów agreguje dane statystyczne dotyczące rozwoju umiejętności dziecka (jak liczba błędów, sukcesów, czas), a organizer terapii - w wersji prostszej dla rodziców, w wersji bardziej rozbudowanej dla terapeutów, pozwala na planowanie pracy oraz edytowanie i wyszukiwanie gier.

Gdzie znaleźć aplikację?

Partnerem merytorycznym spółki DrOmnibus jest Fundacja Hipoterapia - Na Rzecz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aplikacja uzyskała pozytywne opinie zarówno wśród terapeutów, w środowisku naukowym, jak i oczywiście - wśród samych najmłodszych. Korzysta z niej wiele ośrodków terapeutycznych, a ich liczba cały czas wzrasta.

logo DrOmnibus - kolorowy napis DrOmnibus, a obok niebieski ślimak z czerwoną muszką pod ustami

Obecnie dostępna aplikacja zawiera 10 gier przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zespół DrOmnibusa już rozpoczął prace nad kolejną aplikacją - dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Zapraszamy na stronę DrOmnibusa oraz blog o wykorzystywaniu technologii w terapii. Aplikacje dostępne są w AppStore (system iOs) oraz GooglePlay (Android).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas