Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Integracja 6/2015

21.12.2015
Autor: Mateusz Różański, Agnieszka Sprycha
Okładka magazynu Integracja. Na okładce Viktoria Modesta, która trzyma okładkę z Viktorią Modestą, która... itd.

Rok 2015 zaczyna się i kończy pod znakiem Viktorii Modesty, specjalnego gościa 20. Wielkiej Gali Integracji. Ta niekonwencjonalna artystka łamie tabu, stereotypy i bariery, i wywraca do góry nogami wyobrażenie milionów ludzi o niepełnosprawności. O jej dzieciństwie na Łotwie, drodze na szczyt w Londynie i planach nie tylko artystycznych przeczytacie w najnowszej „Integracji” 6/2015.

Zapraszamy na relację z 20. Wielkiej Gali Integracji, na której było wiele gwiazd, wyjątkowych nagród i niesamowitych gości – blisko 2,5 tysiąca Przyjaciół Integracji. Zachęcamy do poznania absolutnie unikatowej twórczości satyrycznej Artura Andrusa, która podczas Gali miała swoją premierę. Proponujemy także poznanie bohaterów 13. Konkursu „Człowiek bez barier 2015” – niesamowitych ludzi, którzy obok swoich karier – budowanych mimo wielu ograniczeń – robią wielkie rzeczy dla innych – słowem: zmieniają świat na lepszy.

Jak zawsze oferujemy Czytelnikom poradniki: dla pacjentów, klientów, podróżnych, kierowców i pasażerów. A obok nich szczególnie polecamy kolejną część cyklu „Jak żyć z...”/Jak żyć na...”. Swoimi doświadczeniami dzieli się z nami troje niezwykle aktywnych wózkowiczów.

W najnowszym numerze przywołujemy inspirujące przykłady dobrych rozwiązań rehabilitacjnych – tym razem w szwedzkiej służbie zdrowia i na scenach polskich teatrów, promujemy wolontariat pracowniczy i dobre praktyki pracodawców otwartych na zatrudnianie osób z niepełnosprawnością.

W numerze także recenzje książek, porady prawne oraz informatory ZUS, KRUS i PFRON. Szukajcie nas w placówkach tych instytucji albo zamawiajcie prenumeratę „Integracji” na 2016 rok, płacąc jedynie koszty przesyłki.

Zapraszamy do lektury!

A na koniec...

Kartka z życzeniami od prezesa Integracji, Piotra Pawłowskiego. Tekst kartki znajduje się pod nią.
Treść kartki: „Motywacja do działania/ ma kluczowe zadanie,/ aby życie nie było bezbarwne,/ pełne zwątpień i marazmu./ Każdy człowiek/ nie jest na tyle niepełnosprawny,/ żeby nie mógł pomóc/ drugiemu człowiekowi/ lub odnaleźć w sobie coś,/ co doprowadzi go do normalności.” Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2016, pragniemy podzielić się słowami Joanny Pąk, tegorocznej finalistki konkursu „Człowiek bez barier 2015”, zorganizowanego w grudniu przez Integrację. Niechaj staną się źródłem inspiracji, otwartości i radości na cały nadchodzący czas. Piotr Pawłowski wraz z Zespołem Integracji

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas