Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Poseł Liroy-Marzec w RMF FM: medyczna marihuana to priorytet

08.01.2016
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons
Źródło: rmf24.pl
Piotr Liroy-Marzec w czapce bejsbolówce

- To jest priorytet w tej chwili – tak o legalizacji medycznej marihuany mówił w wywiadzie dla RMF FM poseł Piotr Liroy-Marzec z ugrupowania Kukiz’15. Parlamentarzysta twierdzi, że udało mu się przekonać do tego pomysłu polityków wszystkich ugrupowań w Sejmie.

- To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują – zaznaczył poseł Liroy-Marzec. – To już nie jest kwestia światopoglądu. W tej chwili każdy Polak zrozumiał, że medyczna marihuana jest priorytetem, jeżeli chcemy się leczyć. Jest to dość ważna rzecz, choćby olej RSO jest bardzo istotnym elementem w tej chwili leczenia się na świecie – mówił na antenie radia RMF FM poseł.

Lek, nie używka

Podkreślił jednocześnie, że jego działania mają za cel tylko legalizację marihuany jako leku, a nie używki rekreacyjnej.

- Ktoś, kto obiecuje dzisiaj pełną legalizację, jest populistą i okłamuje ludzi – podkreślił. – Dzisiaj ludzie nie są gotowi na tak duże ustępstwa. Aczkolwiek uważam, że nic w tym złego nie ma. Natomiast medyczna marihuana jest podstawą dla nas, jeżeli chodzi o leczenie – cała reszta to jest kwestia dyskusji przez najbliższe lata.

Piotr Liroy-Marzec nie jest pierwszym politykiem, który podjął temat. Wiosną i latem 2015 roku przez Sejm przetoczyła się dyskusja na temat legalizacji leków produkowanych z konopi indyjskich. Swoje projekty zgłosili m.in. Wanda Nowicka i Patryk Jaki. Mimo zaangażowania sił politycznych od lewa do prawa i ogromnego poparcia społecznego, sprawa ucichła, by ponownie stać się głośna po wyrzuceniu z pracy dra Marka Bachańskiego, neurologa z Centrum Zdrowia Dziecka, który prowadził innowacyjną terapię leczenia dzieci z padaczką lekooporną z użyciem marihuany.

Cały wywiad z posłem Piotrem Liroyem-Marcem przeczytać lub odsłuchać można na stronie radia RMF FM.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • marycha
  EK/
  21.01.2016, 18:58
  pan poseł chyba bardziej walczy o swoje potrzeby w tym zakresie niż o niepełnosprawnych i chorych, jak można ludzi truć i wciskać im kit że to dla ich dobra - nie ma dobrych /zdrowych/ narkotyków i nie dajcie się ogłupiać jakiemuś miernemu muzykowi.
  odpowiedz na komentarz
 • Wielki szacunek mam dla Pana, oby zyskał Pan w tej nierównej walce na rzecz chorych wielu sojuszników!
  A.B.K.
  11.01.2016, 03:27
  Panie Pośle, Zdrowia i siły w tej walce o prawo do godności dla ludzi chorych i cierpiących, niepełnosprawnych, umierających, wegetujących w cierpieniu. Pozbawionych właściwej opieki medycznej. W walce o prawo do życia bez ohydy bólu dla dzieci, dorosłych, starców. Bo ból wcale nie uszlachetnia, tylko upadla człowieka i zabiera mu godność, a daje bezradność... Zalegalizowany przez rząd pani Kopacz lek na bazie marihuany ma porażającą cenę i w Polsce wąskie wskazania, więc jest niedostępny dla ludzi torturowanych przez różnego rodzaju ból, kalectwo, ataki padaczki, spastykę, ropiejące rany, odleżyny, brak kontroli nad wypróżnieniami, itd, itd, itd. Jest wiele rodzajów cierpienia. Panie Piotrze, odwagi i wielkiej siły - jest Pan rycerzem ludzi pozbawionych nadziei w naszym kraju. Zdanych na zimne , urzędnicze procedury i medyczne eksperymenty z chemicznymi paskudztwami niby przeciwbólowymi, z psychotropami i neuroleptykami niby leczącymi też ból (!). Na beznadzieję i strach. Pan jest nadzieję dla opiekunów , nie mogących już patrzeć na cierpienie bliskich. Oby Panu udało się to zmienić. Pozdrawiam z całych sił popieram! Niech Bóg ma pana w opiece!
  odpowiedz na komentarz
 • "Medyczna marihuana"
  Anna
  10.01.2016, 19:18
  Szanowny Panie Ministrze nie ma czegoś takiego jak "medyczna marihuana". Robi się ludziom wodęz mózgu, a potem jajoglowi to powtarzają bez jakiejkolwiek wiedzy. Proszę sobie poczytać o THC i dopiero na tej podstawie bronić swojego stanowiska. Polecam wszystkim zainteresowanym poczytać czym jest THC.
  odpowiedz na komentarz
 • Wypowiedź
  Przewlekłe chorująca😔
  09.01.2016, 20:43
  👍Jestem ZA, jeśli ma pomóc...👍😆
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas