piątek, 3 grudnia 2021 r.
Sport
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130
Strona główna >> Sport
 
NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:
Sport

Osoby niepełnosprawne pływają, podnoszą ciężary, tańczą, uprawiają szermierkę, grają w szachy, piłkę nożna, rugby. Uprawiają wiele dyscyplin sportowych. Jest to nie tylko atrakcyjna forma aktywności i realizowania się w życiu, ale też rodzaj rehabilitacji. Należy tylko wybrać dyscyplinę, która będzie dostosowana do naszych zainteresowań i możliwości.

zdjęcie: wspinaczka na skałkachA jeśli ktoś nie jest zainteresowany wyczynowym uprawianiem sportu, może wziąć udział w obozach rekreacyjnych skierowanych na rehabilitacje naturalną lub aktywną, w ramach których organizowane są spływy kajakowe, wspinaczka skałkowa, obozy konne lub po prostu nauka i przystosowanie do aktywnego życia na wózku. Dla amatorów mocnych wrażeń mamy także ofertę skoków spadochronowych w tandemach z instruktorem. Tę dyscyplinę może także uprawiać osoba niepełnosprawna!

W Polsce działają różne organizacje, które zajmują się propagowaniem sportu i umożliwiają niepełnosprawnym sportowcom udział w rozgrywkach na terenie kraju, a także start w znanych i liczących się imprezach międzynarodowych. Jeśli chcesz przyłączyć się do wybranej organizacji, przeczytaj informację na temat profilu jej działania i dane adresowe do kontaktu.

Jeśli chcesz podzielić się z czytelnikami portalu swoimi doświadczeniami dotyczącymi działań sportowych lub aktywnego spędzania czasu, napisz do nas:

Data utworzenia dokumentu: 2003-07-09, 12.55

Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji