Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Obóz narciarski dla dzieci z wszczepionymi ICD

19.02.2016
Autor: inf. pras., fot. sxc.hu
osoba jadąca na nartach

W dniach 6-13 marca 2016 r. w Folgarii we Włoszech odbędzie się zimowy obóz dla dzieci z wszczepionymi urządzeniami kardiologicznymi – ICD. To kolejna odsłona wspólnej inicjatywy Fundacji Promocji Sportu Sporteum i Kliniki Kardiologii lnstytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Z doświadczeń lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka wynika, że mali pacjenci z wszczepionym kardiowerterem–defibrylatorem (ICD) często mają problemy z akceptacją urządzenia i samej choroby.

Więcej integracji

– Urządzenia kardiologiczne są wszczepiane po to, by chorzy mogli samodzielnie funkcjonować. Nie ma na to szans, jeśli są stale izolowani, a, niestety, dzieci z ICD nie są kwalifikowane na żadne obozy sportowe. Stąd pomysł organizacji obozu narciarskiego dedykowanego pacjentom z wszczepionymi kardiowerterami-defibrylatorami – tłumaczy inicjatywę stworzenia specjalnego zimowiska dr Maria Miszczak-Knecht z Centrum Zdrowia Dziecka.

– Samodzielność i integracja w grupie są bardzo ważne nie tylko dla poprawy własnej samooceny, ale także jakości życia i akceptacji choroby przez małych pacjentów kardiologicznych. – dodaje Ewa Stępniak, prezes Fundacji Promocji i Sportu Sporteum.

Aktywny wypoczynek

W programie tegorocznej edycji obozu, dedykowanego dzieciom z problemami kardiologicznymi są codzienne kursy narciarskie na każdym poziomie zaawansowania, dostosowane do możliwości pacjentów. Popołudnia uczestnicy zimowiska spędzą na ciekawych zajęciach rozrywkowo-edukacyjnych: skokach w workach, rzutach do celu, zabawie w zawijanie mumii, udziale w talent show, zajęciach plastycznych a także sesji videocoacingu, czyli specjalnego treningu na sucho. Wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów.

Do tej pory dzięki projektom Fundacji Promocji Sportu, doktorowi Jackowi Rubikowi oraz doktor Marii Miszczak-Knecht zorganizowano cztery obozy narciarskie dla małych podopiecznych IPCZD oraz dwa obozy żeglarskie dla starszych pacjentów Kliniki Nefrologii.

Więcej informacji na stronie Sporteum Fundacja Promocji Sportu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas