Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Robert Kwiatkowski wygrał konkurs na stanowisko nowego prezesa PFRON

08.03.2016
Autor: Tomasz Przybyszewski
Źródło: mpips.gov.pl, paiz.gov.pl
Logo PFRON

Robert Kwiatkowski wygrał konkurs na stanowisko prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wynik naboru opublikowano po południu 4 marca 2016 r. na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Robert Kwiatkowski urodził się w 1961 r. w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Podyplomowego Studium Obronności Państwa w Akademii Obrony Narodowej.

Od 1990 r. związany z warszawskim samorządem. W latach 1990-1994 był członkiem Zarządu Dzielnicy-Gminy Warszawa-Śródmieście, następnie do 1999 r. – dyrektorem Biura Organizacyjnego Urzędu Gminy Warszawa-Centrum. Pełnił także funkcję dyrektora Urzędu Pracy m.st. Warszawy, a w latach 2003-2005 był doradcą prezydenta stolicy, Lecha Kaczyńskiego.

17 listopada 2005 r. premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał Roberta Kwiatkowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Funkcję tę pełnił do czerwca 2006 r. Ostatnio, od 1 sierpnia 2006 r., Robert Kwiatkowski był wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, gdzie sprawował nadzór nad Departamentem Funduszy Strukturalnych, Zespołem ds. Funduszy Strukturalnych oraz Departamentem Obsługi Agencji.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • dokumentacja refundacji Pefron
  ABR
  06.05.2016, 08:12
  Proszę aby się Prezes pochylił nad dokumentacją refundacji Pefron przy obecnej blokadzie obsługi informacji telefonicznej. Pytam komu i do czego służą " tony" wysyłanych informacji pomocy de minimis do każdej korekty i do każdego pierwszego wniosku, / trochę nudna jest ta zabawa w zakreślanki jak w przedszkolu a wystarczałoby jedno zdanie czy otrzymał inną pomoc de minimis przekraczającą limit czy tylko pomoc z Pefron/. Perfon nie napisze po polsku o co chodzi tylko takie niejasne frazesy i wysyła za nasze podatki po kilka do kilkanaście listów poleconych w tym samym dniu i do tego samego odbiorcy. Nawet za komuny nie było takiej cudacznej papierologii?
  odpowiedz na komentarz
 • Te same prawa i obowiązki co pełnosprawni pracownicy
  Ewa
  14.03.2016, 19:39
  Szanowny Panie Prezesie, jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i pracuję na otwartym rynku pracy. Mój pracodawca korzysta z obniżenia wpłat na PFRON, jednak niekoniecznie przestrzega zapisów z ustawy o rehabilitacji. cytat dosłowny" nie obchodzi mnie, że czas pracy jest krótszy a na lekarza lub badania proszę brać urlop wypoczynkowy lub odpracować ponad godziny. Mam te same prawa i obowiązki co inni, jednak z obowiązków nie jestem się w stanie wywiązać jak pełnosprawni pracownicy.
  odpowiedz na komentarz
 • nowy prezes
  lukasz
  10.03.2016, 15:27
  Panie prezesie .Prosze o to by PFRON mógł udzielac informacji ON zatrudnionej wszelkich informacji np :ile dotacji bierze na mnie pracodawca,czy wziął pzyczke na przystosowanie stanowiska pracy jak dotąd PFRON takich informacji nie ma prawa udzielic ! a dlaczego nie?Powinnismy wiedziec czy pozyczki ida na remont biur a nie na nasze stanowiska pracy.Pieniadze z PFRON powinny byc dla ON a nie dla pracodawcy.Pracujemy bez pomocy jak woły ponad siły za co ta dotacja z PFRON pracodawcy? Czy pracodawcy ZPCH to sa ludzie układu ktorzy maja swoje firmy jako ZPCH i maja miec pieniadze na nic? ograbic niepelnosprawnych to biznes czysty
  odpowiedz na komentarz
 • Nowy prezesie
  Gienek
  10.03.2016, 13:04
  Dlugo czekalismy na zmiane.Ciekawi nas jak pan spojrzy na ON pracujaca w ZPCh.Dzieje sie b zle.Pieniadze z dotacji zbiera pracodawca,nie placa za noce,swieta brak zwrotu za leki!Nawet minimalnej nie mamy!Pracujemy ponad sily,nikt nam nie pomaga!Zatrudnienie -symbol i grupa sie liczy tak jest wszedzie.Nikt nie musi doplacac do naszego zatrudnienia bo sami jestesmy na stanowisku pracy!pieniadze z pfron powinny choc w czesci byc dla ON a tak zbiera pracodawca!Poprzednie rzady zrobily z ON kokosowy biznes!Prosimy o zmiane,lepszy los dla ON.Jak dotad jestesmy niewolnikami za doplata pfron!Czas zmienic los ON jaki dal nam poprzedni rzad!Zbjianie pieniedzy na nas to SKANDAL!
  odpowiedz na komentarz
 • PRYWATNE ŻYCIE NIEKTÓRYCH PREZESÓW, DYREKTORÓW NA KOSZT PFRONU
  Inwalida i osoba o białej lasce
  08.03.2016, 22:49
  Szanowny Panie Prezesie PFRON Robert Kwiatkowski, pragnę Pana poinformować, że niektórzy prezesi, dyrektorzy spółdzielni inwalidów, zakładów pracy chronionej dbają o swoje tyłki kosztem PFRONU. Mają na lewo stopnie niepełnosprawności, a przede wszystkim pod płaszczykiem rehabilitacji dla pracowników na koszt PFRONU budują sobie duże wille o powierzchni np. 1200 m² i mają luksusowe auta. Gdy wysyłają w delegacje nowego pracownika, to wypisują delegacje na dawno zatrudnionego pracownika.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas