Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Piszesz wiersze? Weź udział w ogólnopolskim konkursie poezji

21.03.2016
Autor: oprac. Angela Greniuk, fot. sxc hu
pióro leży na zapisanej kartce

Do 15 kwietnia 2016 roku można się zgłaszać do V Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Konkurs jest skierowany do osób z niepełnosprawnościami powyżej 16. roku życia, które piszą wiersze. Istnieją dwie kategorie konkursu: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami.

Każdy z uczestników konkursu powinien przesłać 5 utworów poetyckich, pamiętając, że długość jednego utworu nie może przekraczać dwóch stron standardowego maszynopisu. Dodatkowo należy dołączyć: kopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, wypełnioną i podpisaną własnoręcznie (lub przez pełnomocnika), kartę zgłoszeniową oraz czytelnie podpisane na każdej stronie oświadczenie uczestnika.

Nadesłane wiersze oceni jury w składzie: Anna Dymna, Józef Baran, Leszek A. Moczulski i Adam Ziemianin oraz Janka Graban, nasza redakcyjna koleżanka.

Jak się zgłosić?

Wiersze i wymagane dokumenty należy przesłać do 15 kwietnia 2016 roku pocztą elektroniczną na adres:biuro@republikamarzen.org z dopiskiem „Konkurs poezji” lub pocztą tradycyjną na adres:

Spółdzielnia Socjalna „Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej
ul. Prof. Stefana Myczkowskiego 4,
30-198 Kraków
Z dopiskiem „Konkurs Poezji”

W momencie rejestracji zgłoszenia, każdemu z autorów zostanie przypisany unikalny kod, którym będą oznaczone jego wiersze. Dzięki temu jury nie będzie znało rodzaju niepełnosprawności, wieku ani żadnych innych informacji na temat autora utworów, oceniona będzie wyłącznie jego twórczość.

Ogłoszenie wyników nastąpi 25 maja br.

Wyjątkowe nagrody

W październiku w studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków podczas koncertu „Poezjo, ach to Ty!” odbędzie się wręczenie nagród. Laureaci obu kategorii mogą otrzymać:

  • I miejsce – 5 tys. zł,
  • II miejsce – 3 tys. zł,
  • III miejsce – 2 tys. zł.

Dodatkowo, najlepsze wiersze zostaną opublikowane w tomiku poezji wraz z utworami laureatów konkursu „Przychodzi wena do lekarza”, wydanym wspólnie z Medycyną Praktyczną.  

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Karolina Trela, która jest dostępna pod nr tel.: (12) 31 25 114 lub e-mailem: karolinatrela@republikamarzen.org

Więcej informacji o konkursie, a także kartę zgłoszeniową, oświadczenie uczestnika oraz regulamin konkursu na stronie RepublikaMarzen.org.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas