Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Chciałbym się dowiedzieć, jaka praca jest dla mnie najlepsza?

23.09.2016
Autor: Daniel

Ukończyłem polonistykę w 2004 roku i od tego czasu pozostaję bez pracy. Jestem chory na schizofrenię i mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Odbyłem jedynie staż w Ośrodku Pomocy Społecznej. Teraz staram się o posadę referenta ds. świadczeń wychowawczych w tymże Ośrodku, boję się jednak tej pracy, że nie nauczę się przepisów potrzebnych do swobodnego wykonywania obowiązków. Jeśli uważacie, że to za trudna praca dla mnie, to napiszcie, do jakiej powinienem aplikować? Dziękuję.

Szanowny Panie,

Jeśli po odbyciu stażu pracodawca zaproponował Panu zatrudnienie, to oznacza, że zostały docenione Pańskie wiedza, umiejętności oraz kompetencje do stanowiska pracy. Staż jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności pracodawcy. Dlatego z całą pewnością poradzi Pan sobie na zaproponowanym stanowisku.

W przyszłości w razie tego rodzaju wątpliwości warto skorzystać z pomocy doradcy zawodowego czy to w powiatowym urzędzie pracy, czy w organizacji pozarządowej działającej na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas