Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Diabli wszystko biorą”. Mocne słowa o wynaturzeniu idei 1 proc. podatku

21.04.2016
Autor: oprac. M. Różański, fot. melodi2/Freeimages.com
Źródło: Strajk.eu
Cyfra jeden ułożona z mozaiki

„1 proc. miał wspierać organizacje pozarządowe, a wspiera prywatnych ludzi. Bo jest „cel szczegółowy” – mówi w wywiadzie dla lewicowego portalu Strajk.eu Andrzej Suchcicki ze Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”. – Przychodzi odpis: Bardziej Kochani, KRS, „Dla Jasia Kowalskiego”. I diabli wszystko biorą. Bo jakbyśmy mieli ten milion, kupilibyśmy mieszkania i zrobili np. sieć mieszkań chronionych czy świetlic terapeutycznych. A tak się wszystko rozchodzi na czyjeś krople do nosa, chustki do tyłka i turnusy, pożal się Boże, rehabilitacyjne. Prawdziwych potrzeb i dramatów, jak np. postępująca białaczka, jest, wbrew pozorom, niewiele. Jest za to potężne lobby rodziców, zwłaszcza zamożnych.”

W rozmowie z Weroniką Książek ze Strajk.eu Andrzej Suchcicki opowiada o różnych aspektach życia osób z zespołem Downa i ich rodzin. Przytacza także historie z działalności Stowarzyszenia „Bardziej Kochani”.

„Przyszła do nas niemłoda już kobieta, która dowiedziała się, że nosi dziecko z zespołem Downa – wspomina Andrzej Suchcicki. – Zarabiała grosze. Mieszkała w małym mieszkanku z niedołężną matką i chorą psychicznie siostrą. Zaszła w ciążę z żonatym facetem o innym kolorze skóry. Zapowiedział, że nie zostawi dla niej rodziny. Taką historię mógłby napisać pijany scenarzysta. Byłem pewien, że przy tym nagromadzeniu absurdu to się powinno skończyć terminacją ciąży. Ale ona po jakimś czasie wróciła. Jej syn miał półtora roku. I ten „ciemnoskóry Down” wbrew wszelkiej logice nadał jej pokręconemu życiu jakiś kierunek.”

W wywiadzie są też poruszane tematy wsparcia państwa dla rodzin dzieci z niepełnosprawnością, wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, a także... jak mając dziecko z zespołem Downa można uniknąć mandatu.

Cały wywiad z Andrzejem Suchcickim przeczytać można na portalu Strajk.eu.

Komentarz

  • P. Książek po chamsku przekręcała ...
    Michał o kulach
    25.04.2016, 08:07
    ... słowa p. Sochcickiego odnośnie integracji i Korwina. To ja wklejam tu list (który, jak widzę, niektórzy wrzucają z uporem maniaka do komentarzy) obrazujący prawdziwy, bardziej pozytywny niż pokazują media, stosunek Korwina do niepełnosprawnych (bez wzgledu na rodzaj i zaawansowanie ich choroby) http://polskatonaszdom.salon24.pl/698168,list-otwarty-w-sprawie-slow-jkm-o-edu kacji-dzieci-niepelnosprawnych-umyslowo Jestem z natury dociekliwy, dlatego przestudiowałem list od deski do deski, włącznie z zawartymi odnośnikami. Naprawdę polecam, dużo on wyjaśni.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Które działanie Integracji w czasie 25 lat jej istnienia było lub jest dla Ciebie najważniejsze?

Biuletyn

Wspierają nas